"Babylon Berlin" wróci z 3. sezonem. Spodziewajcie się jeszcze większego przepychu i nowego morderstwa

"Babylon Berlin" (Fot. Sky1)

Najdroższy europejski serial będzie kontynuowany. Niemcy ogłosili plan na 3. sezon "Babylon Berlin": lata 30., świat gwiazd filmowych i oczywiście kolejne morderstwo.

1. sezon "Babylon Berlin" chwaliliśmy w październiku w Serialowej alternatywie, a tymczasem w Niemczech już planują sezon nr 3. Stacje Sky 1 i ARD zamówiły 10 nowych odcinków, których produkcja ruszy jesienią tego roku.

3. sezon "Babylon Berlin" oparty będzie na drugiej książce Volkera Kutschera, której bohaterem jest detektyw Gereon Rath, zatytułowanej "Der stumme Tod. Gereon Raths zweiter Fall" (w wersji anglojęzycznej "The Silent Death"). Serial wkroczy już śmiało w lata 30. i zabierze nas do świata filmu, który akurat przechodzi transformację, bo kino nieme zaczynają zastępować filmy z dźwiękiem. Rath wkracza do akcji, kiedy zamordowana zostaje wielka gwiazda filmowa.

Volker Bruch i Liv Lisa Fries powrócą w głównych rolach - jako Gereon Rath i Charlotte Ritter. Scenariusz piszą Tom Tykwer, Henk Handloegten i Achim von Borries. Zdjęcia zaplanowane są na jesień w Berlinie i innych miejscach.

"Babylon Berlin" to najdroższy serial, jaki kiedykolwiek powstał w Europie kontynentalnej. Dwa pierwsze sezony, które kręcono jednocześnie, kosztowały 40 mln euro. W 3. sezonie możemy spodziewać się jeszcze większego przepychu, bo do tego wszystkiego, co już znamy, dojdzie wystawny berliński świat filmu: producenci, właściciele kin i oczywiście gwiazdy kina niemego.

Premiery 3. sezonu "Babylon Berlin" możemy spodziewać się w 2019 roku.

REKLAMA