Czy jest szansa na 2. sezon "Ostrych przedmiotów"? Oto, co mówi na ten temat szef HBO

"Ostre przedmioty" (Fot. HBO)

Zdarzało się już w HBO, że miniseriale dostawały zamówienie na 2. sezon - wszyscy znamy przykład "Wielkich kłamstewek". A jak będzie z "Ostrymi przedmiotami"?

Wczoraj ruszyło letnie TCA Press Tour, a jako pierwsze prezentowało swoje seriale HBO. Dyrektor programowy stacji Casey Bloys mówił o finałowym sezonie "Gry o tron", filmie "Deadwood", a także "Veepie", "Campingu", "Westworld" i innych serialach.

Pojawił się także temat ewentualnej kontynuacji miniserialu "Ostre przedmioty", który zadebiutował na początku lipca i zbiera bardzo wysokie noty. Czy jest szansa na 2. sezon? I czy jest w ogóle sens robić 2. sezon, skoro książka Gillian Flynn, na której oparto scenariusz, to zamknięta historia?

Podczas TCA Press Tour wypowiedziała się na ten temat twórczyni serialu, Marti Noxon, która krótko ucięła spekulacje.

- Nie ma rozmów o 2. sezonie. To byłoby na tyle. Także cieszcie się tym, póki możecie - powiedziała showrunnerka.

Trochę więcej światła na sprawę rzucił dyrektor programowy HBO Casey Bloys w rozmowie z Deadline.

- W przypadku "Wielkich kłamstewek" było tak, że wszystkie gwiazdy chciały powrócić. "Ostre przedmioty" to bardzo mroczna bohaterka i bardzo mroczny materiał. Amy nie chce znów wchodzić w skórę tej postaci i nie winię jej za to, bo to naprawdę duży ciężar dla aktorki... Także nie ma planów na 2. sezon. Bardzo się cieszymy, że to będzie serial limitowany - wyjaśnił Bloys.

Takie jest stanowisko HBO w tym momencie, ale warto zauważyć, że 2. sezonu "Wielkich kłamstewek" też nie zamówiono od razu. Zarówno twórcy, jak i przedstawiciele HBO wypowiadali się na ten temat w podobnym tonie. O kontynuacji zaczęto myśleć dopiero, kiedy zaczęli się jej domagać widzowie i na serial spadł deszcz nagród.

Oczywiście w tym przypadku bardzo ważne jest jeszcze pytanie, czy kontynuacja ma jakikolwiek sens. Ale o tym porozmawiamy już po finale.

REKLAMA