Dlaczego FOX skasował "Lucyfera"? Szefowa stacji wreszcie wyjaśnia, co się stało

"Lucyfer" (Fot. FOX)

0

Po straceniu "Lucyfera" przez FOX-a i ocaleniu go przez Netfliksa, przychodzi pora na komentarz ze strony Dany Walden, dyrektor generalnej telewizji, która w maju anulowała 4. sezon serialu.

Wiadomość o tym, że "Lucyfer" został zakończony cliffhangerem i telewizja FOX nie zamówi kolejnego sezonu, wprawiła fanów serialu w stan mocnej irytacji. Ta została obrócona w akcję #SaveLucifer, która wprawdzie nie wpłynęła na decyzję telewizji odnośnie kontynuacji produkcji, ale za to trafiła do władz Netfliksa. Platforma streamingowa przygarnęła diabła pod własne skrzydła i wyłożyła fundusze na 4. sezon.

Dana Walden, dyrektor generalna FOX, podczas TCA Press Tour udzieliła odpowiedzi na nurtujące fanów "Lucka" pytanie o powód skasowania serialu.

- Świetnie bawiliśmy się z obsadą oraz producentami wykonawczymi podczas kręcenia "Lucyfera". Jednak w czasie przygotowań do nowego sezonu, sprawdziliśmy wielkość widowni, która jak się okazało, zaczęła się kurczyć. Podejmując decyzję, wzięliśmy pod uwagę, że nad serialem pracowało zewnętrzne studio [DC Entertainment oraz Warner Bros. Television], a jego produkcja nie przynosiła spodziewanych zysków.

To nie był tani serial i w ostatecznym rozrachunku nie miał wystarczającej widowni, by go kontynuować. Decyzja o jego zakończeniu była przemyślana i poprzedzona wieloma rozmowami - powiedziała.

Na szczęście "Lucyfer" został nie tylko uratowany, ale i będzie rozebrany (prawie do rosołu). O tym, jak serial zmieni się pod netfliksowskimi skrzydłami, przeczytacie tutaj.