Co nas czeka w 15. sezonie "Chirurgów"? Czy Meredith Grey znajdzie nową miłość?

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

15. sezon "Chirurgów" ma być sezonem miłości. Czy główna bohaterka medycznego tasiemca też się zakocha po raz pierwszy od śmierci Dereka?

"Chirurdzy" tej jesieni rozpoczynają 15. sezon, który showrunnerka Krista Vernoff określiła mianem sezonu miłości. Nad Seattle zaświeci trochę więcej słońca, ton będzie lżejszy i bardziej pogodny, a poza tym będą romanse, romanse i jeszcze więcej romansów. Tylko czy to będzie dotyczyć także naszej głównej heroiny, Meredith Grey (Ellen Pompeo)?

W rozmowie z TVLine Krista Vernoff potwierdziła, że tak, wątek Mer będzie "ważną częścią sezonu miłości". I to mimo że kilka dni wcześniej szefowa ABC Channing Dungey zaprzeczała, jakoby wdowa po McDreamym miała wrócić do randkowania.

- Channing starała się podejść do tego na spokojnie i unikać spoilerów, bo ShondaLand lubi trzymać pewne rzeczy w tajemnicy. Ale jako showrunnerka mogę potwierdzić, że Meredith Grey jest ważną częścią naszego sezonu miłości - zapewniła Vernoff.

Jak dodała, to już najwyższy czas, żeby coś się zaczęło dziać w tej kwestii.

- Tak, ona jest samotną matką i to komplikuje życie miłosne. I tak, jest cudotwórczynią w zawodzie chirurga, mającą nowe pomysły medyczne, które zmieniają świat. Ale też nie umawiała się z nikim, odkąd Nathan Riggs odszedł [w 13. sezonie]. A potem spotkała Nicka Marsha i ten obudził w niej pragnienie, którego nie mogła już uśpić. Pytanie w tym sezonie nie brzmi "czy Meredith Grey znajdzie znów miłość?", tylko "z kim znajdzie miłość?" - powiedziała producentka.

Vernoff wyjaśniła także, czemu grany przez Scotta Speedmana Nick nie został w życiu Meredith na dłużej, mimo że ta para od pierwszej chwili miała świetną chemię.

- Wszyscy go kochaliśmy, ale Nick miał być od początku gwiazdą gościnną w jednym odcinku. I właśnie dlatego Scott zgodził się go zagrać!

W styczniu tego roku Ellen Pompeo udzieliła The Hollywood Reporter wywiadu, w którym skarżyła się, że jej bohaterka z "Chirurgów" za szybko wróciła do randkowania po stracie miłości swojego życia. Aktorka miała problem z Nathanem, granym przez Martina Hendersona, który pojawił się niedługo po śmierci Dereka.

Tyle że od tego czasu to i owo się zdążyło się zmienić. McDreamy'ego nie ma już z nami od ponad trzech lat. Meredith, skupiająca się przez kolejny sezon na pracy i byciu matką, byłaby bardzo nie w stylu "Chirurgów", gdzie jednak romanse są na pierwszym planie. Dlatego nowa miłość to logiczny krok - zwłaszcza że występ Speedmana u boku Pompeo narobił widzom smaku na więcej.

15. sezon "Chirurgów" startuje w USA w czwartek 27 września. Starsze sezony możecie u nas oglądać na kanale FOX.

REKLAMA