Co się wydarzyło za kulisami "The Affair"? Ruth Wilson raz jeszcze sugeruje, że chodzi o coś większego

"The Affair" (Fot. Showtime)

0

Ruth Wilson, czyli Alison z "The Affair", wciąż nie milczy na temat tego, co się działo w końcówce 4. sezonu. Czego dowiedzieliśmy się tym razem? Spoilery, proszę państwa.

Odejście Ruth Wilson z "The Affair" sprawiło, że o serialu znów dużo się mówiło. I to raczej w pozytywnym sensie, bo to, co się stało z postacią Alison Bailey, dało mu emocjonalnego kopa, którego tak bardzo brakowało w poprzednim sezonie. O tajemnicy jej śmierci dyskutowaliśmy bardzo długo i prawdopodobnie będziemy dyskutować jeszcze w przyszłym roku.

Ale jest jeszcze jedna tajemnica: dlaczego Ruth Wilson odeszła? Dyskusje na ten temat nakręca sama aktorka, która powiedziała w wywiadzie dla "This Morning", że chciała sama odejść z serialu, ale nie wolno mówić jej o tym dlaczego. Co było sugestią, że podpisała jakiegoś rodzaju klauzulę poufności.

Problem w tym, że Wilson nie milczy, tylko wciąż mówi o tym, jak bardzo nie może nic mówić. Temat jej odejścia z "The Affair" powrócił przy okazji artykułu w "The New York Times" - z którego zresztą dowiecie się sporo ciekawych rzeczy o aktorce. Zapytana przez dziennikarkę gazety o to, co się stało, znów niby nie powiedziała nic, a jednak powiedziała o jedno zdanie za dużo:

- Nie chodzi w tym o parytet płac i nie chodziło też w tym o inne prace. Ale naprawdę nie wolno mi o tym mówić. Stoi za tym znacznie większa historia.

Wilson zasugerowała dziennikarce "New York Timesa", że jeśli chce poznać prawdę, powinna skontaktować się z Sarą Treem, twórczynią "The Affair". Tyle że oświadczenie jej i telewizji Showtime już znamy:

Nie możemy wypowiadać się za Ruth, ale przed 4. sezonem wszyscy byliśmy zgodni, że historia tej bohaterki dobiega końca. Ostatecznie wydawało się, że to naprawdę mocna decyzja, zakończyć wątek Alison w momencie, kiedy udało jej się odzyskać własną siłę. Jej strata będzie odczuwalna, kiedy serial będzie się kończyć w przyszłym sezonie. Dziękujemy wielu fanom, którzy polubili postać Alison i szczególnie dziękujemy Ruth za jej niezapomnianą pracę na przestrzeni czterech sezonów.

Możemy tylko zgadywać, co się wydarzyło za kulisami planie "The Affair", że zapanowała aż taka zmowa milczenia, zapewne podparta odpowiednimi dokumentami. Serial wróci do nas w 2019 roku z nowym sezonem i może wtedy cokolwiek się wyjaśni. Z kolei Ruth Wilson teraz gra w filmie "The Little Stranger", który miał wczoraj amerykańską premierę, a jesienią zobaczymy ją w 3-odcinkowym miniserialu BBC "Mrs. Wilson", gdzie wcieli się we własną babcię, zamieszaną w szpiegowską awanturę.

Dotychczasowe sezony "The Affair" są dostępne w serwisie HBO GO.