"The Affair": Ruth Wilson mówi, że nie wolno jej komentować tego, co się stało. A co na to Showtime?

"This Morning" (Fot. CBS)

"The Affair" niespodziewanie wyrosło na najchętniej komentowany serial tego lata. Zwłaszcza że Ruth Wilson właśnie podgrzała atmosferę, mówiąc, że nic nie powie. Spoilery.

Twórczyni "The Affair", Sarah Treem, pod koniec 4. sezonu podjęła bardzo odważną decyzję i wypisała z serialu Alison Bailey. Szczegóły jej śmierci wciąż dyskutujemy, a tydzień wcześniej Treem zdradziła, iż na tak radykalny krok zdecydowano się, bo grająca Alison Ruth Wilson chciała odejść z serialu. W tym momencie mediom pozostało już tylko jedno: zapytać Ruth Wilson, czemu chciała odejść.

Aktorka pojawiła się wczoraj w programie "This Morning" telewizji CBS i odpowiedziała na kilka pytań o Alison. Według niej jej postać została zamordowana, nie popełniła samobójstwa, ale faktycznie pozostawiono pewne pole do interpretacji. Pewne natomiast jest jedno: Ruth nie wróci do "The Affair".

Czy faktycznie Alison została uśmiercona w serialu, bo aktorka chciała odejść? "Chciałam odejść, ale nie wolno mi mówić dlaczego" - powiedziała Ruth Wilson, tym samym zachęcając fanów do nowych spekulacji. Jej odpowiedź to sugestia, że mogła podpisać jakiegoś rodzaju klauzulę poufności. Tylko z jakiego powodu?

Współprowadząca program Gayle King próbowała kontynuować temat i powiedziała, że słyszała o problemach związanych z pieniędzmi, a dokładniej z nierównością płac kobiet i mężczyzn. O tym, że taka nierówność w "The Affair" mogła mieć miejsce, poinformowała sama Wilson w lutym, w rozmowie z "Radio Timesem", któremu zdradziła, że zarabia mniej niż Dominic West.

Aktorka znów odpowiedziała krótko: "Nigdy nie skarżyłam się na parytet płac w telewizji Showtime". I na tym temat został zakończony, przynajmniej w programie "This Morning".

Wypowiedź Ruth Wilson jest jednak o tyle zagadkowa, że tylko podgrzała spekulacje, zmuszając do reakcji telewizję Showtime. Oto oficjalne oświadczenie opublikowane przez Deadline:

Nie możemy wypowiadać się za Ruth, ale przed 4. sezonem wszyscy byliśmy zgodni, że historia tej bohaterki dobiega końca. Ostatecznie wydawało się, że to naprawdę mocna decyzja, zakończyć wątek Alison w momencie, kiedy udało jej się odzyskać własną siłę. Jej strata będzie odczuwalna, kiedy serial będzie się kończyć w przyszłym sezonie. Dziękujemy wielu fanom, którzy polubili postać Alison i szczególnie dziękujemy Ruth za jej niezapomnianą pracę na przestrzeni czterech sezonów.

Ruth Wilson zobaczymy wkrótce na wielkim ekranie w filmie "The Little Stranger", a także w 3-odcinkowym miniserialu BBC "Mrs. Wilson", w którym zagra własną babcię, zamieszaną w szpiegowską awanturę.

Finał 4. sezonu "The Affair" już w najbliższy poniedziałek. Serial na bieżąco możecie oglądać w serwisie HBO GO.

REKLAMA