"Gomorra" będzie mieć filmowy spin-off. Ciro Di Marzio głównym bohaterem

"Gomorra" (Fot. Sky Atlantic)

Nieśmiertelny Ciro Di Marzio powróci i to od razu na wielkim ekranie. Powstaje filmowy spin-off serialu "Gomorra" – poznajcie pierwsze szczegóły.

Deadline ma znakomitą wiadomość dla fanów włoskiego serialu "Gomorra": producenci planują przeniesienie go na wielki ekran, a dokładniej stworzenie filmowego spin-offu, którego bohaterem będzie Ciro Di Marzio, zwany l’Immortale. Oczywiście w wersji młodszej niż ta, którą znamy z serialu.

Marco D'Amore, który wcielił się w Di Marzio w serialu, zagra główną rolę i wyreżyseruje film, którego roboczy tytuł brzmi "Immortale" ("Nieśmiertelny"). Aktor ma już reżyserskie doświadczenie – debiut zaliczył na planie 4. sezonu "Gomorry", w którym niestety już nie zagrał.

Scenariusz filmu pisze Leonardo Fasoli, jeden ze scenarzystów serialu. Zdjęcia mają rozpocząć się w pierwszym kwartale 2019 roku. Fabuła na razie trzymana jest w tajemnicy, ale wiadomo, że zobaczymy wydarzenia, które ukształtowały Ciro Di Marzio, np. zabójcze trzęsienie ziemi, które przyszły zabójca neapolitańskiej mafii przeżył jako dzieciak.

- Marco wykonał świetną robotę, reżyserując kilka odcinków 4. sezonu "Gomorry". Film pokaże, jak Ciro Di Marzio stał się Nieśmiertelnym i jak zbliżył się do klanu Savastano. To ważne, że to samo trzęsienie ziemi, które on przeżył jako dzieciak, przyczyniło się do odrodzenia Camorry w Kampanii. Są paralele w tych historiach - mówi producent Riccardo Tozzi.

Zanim zobaczymy film o l’Immortale, pojawi się długo oczekiwany 4. sezon "Gomorry". Jego premiera prawdopodobnie będzie mieć miejsce wiosną 2019 roku.

REKLAMA