Nasz top 10: Najlepsze seriale sierpnia 2018

"Ostre przedmioty" (Fot. HBO)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

8. "Tom Clancy's Jack Ryan" (nowość na liście)

Jack Ryan recenzja

"Jack Ryan" (Fot. Amazon)

Zdecydowanie największy serialowy blockbuster tego lata, a zarazem produkcja, w którą mocno wierzono w Amazonie - 2. sezon zamówiono już kilka miesięcy temu. Wtedy wydawało się to zaskakujące, dzisiaj absolutnie nie dziwimy się pośpiechowi. Sami po obejrzeniu ośmiu odcinków najchętniej od razu zobaczylibyśmy kolejne.

"Jack Ryan" okazał się bowiem dokładnie tym, czym powinien. Pierwszej klasy rozrywką, która oprócz wciągającej jak diabli fabuły i widowiskowej akcji, miała też widoczne gołym okiem, choć nie jakieś przesadne ambicje. Ot, świetnie zrobiony wakacyjny hit, który ani nie nuży, ani nie wydaje się nadmiernie rozbuchany. Powiedziałbym nawet, że to jeden z coraz rzadszych przypadków wysokobudżetowej produkcji, przy której odnosi się wrażenie, że twórcy dobrze wydali włożone w nią pieniądze.

Na przykład w grającego tytułową rolę Johna Krasinskiego – nieoczywisty wybór, jeśli chodzi o bohatera kina akcji. A jednak niezapomniany Jim Halpert z "The Office" podołał wyzwaniu, świetnie wchodząc w skórę prostego analityka CIA, który trafia w sam środek międzynarodowej intrygi. Dodajmy jeszcze towarzyszącego mu Jamesa Greera (Wendell Pierce), z którym stanowi naprawdę udany duet, czy nie taki znowu oczywisty czarny charakter w osobie niejakiego Suleimana (Ali Suliman), a otrzymamy akcyjniak z wyższej półki.

Nie oczekujcie przy tym, że "Jack Ryan" czymś Was szczególnie zaskoczy. Twórcy wprawdzie odświeżyli stworzone przez Toma Clancy'ego postaci i napisali własną historię, ale to wciąż prosta opowieść o amerykańskim bohaterze ratującym świat. Trzeba jednak przyznać, że więcej niż przyzwoita, zatem jeśli już Amazon musi stawiać na blockbustery, to niech nadal robi je w takim stylu. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10