3. sezon "Riverdale" jak "Detektyw"? Szykujcie się na nowe śledztwo Betty i Jugheada

"Riverdale" (Fot. CW)

0

Betty Cooper, Jughead Jones i rytualne morderstwa. Jak mówi twórca "Riverdale", 3. sezon młodzieżowego hitu ma przypominać 1. sezon "Detektywa" (z nutką Dungeons & Dragons).

Premiera 3. sezonu "Riverdale" zbliża się wielkimi krokami, a razem z nią została otwarta puszka spoilerów. Łapcie najświeższe pochodzące z rozmowy aktorów i twórcy serialu z Entertaiment Weekly . Czeka nas rytualne morderstwo, a raczej morderstwa oraz śledztwo prowadzone przez parę zakochanych detektywów.

- Jedną z moich ostatnio ulubionych rzeczy był pierwszy sezon "Detektywa". Opowiemy podobną historię rytualnej zbrodni, która wydarzyła się w Riverdale. Żartujemy sobie, że nastoletni detektywi spotkają "Detektywa", ponieważ Betty i Jughead badają naprawdę niepokojącą zbrodnię, która wydaje się idealnie pasować do pokręconej historii Riverdale - powiedział showrunner serialu, Roberto Aguirre-Sacasa.

W EW pojawiło się już nawet zdjęcie z 2. odcinka 3. sezonu Riverdale ("Chapter Thirty-Seven: Fortune and Men's Eyes"), na którym widzimy nasz duet w akcji.

Chapter Thirty-Seven: Fortune and Men's Eyes

Dla wszystkich fanów Bughead, czyli Betty Cooper (Lili Reinhart) i Jugheada Jonesa (Cole Sprouse), nowa sprawa kryminalna to dobra wiadomość, w końcu obdarzyli ich sympatią, gdy ci pracowali nad swoją "pierwszą sprawą". Lili wydaje się być tego w pełni świadoma:

- To, co sprawiło, że ludzie pokochali ich od samego początku, to fakt, że postrzegano ich jako zgrany duet do rozwiązywania zbrodni. To jest dokładnie to, co widzimy w pierwszych odcinkach.

Istotne dla śledztwa elementy zostaną ujawnione w odcinku poświęconym młodości rodziców głównych bohaterów. Detektywi z Riverdale odkryją, że nie tylko ofiary rytualnego morderstwa grały w Griffins & Gargoyles, serialowy odpowiednik Dungeons & Dragons, ale i bawili się w nią ich rodzice za czasów swojej młodości. Dziwnym zbiegiem okoliczności wówczas miejsce miało morderstwo podobne do tego, które rozwiązują teraz Betty i Jughead.

Istotnym motywem w 3. sezonie serialu będzie sekta, do której przystąpiły Alice i Polly. "Poznamy jej przywódcę, Edgara Evernevera, ale co równie istotne, spotkamy także jego córkę, Evelyn, postać z Archie Comics, którą na nowo stworzyliśmy na potrzeby serialu" - dodaje Roberto.

Pierwszy odcinek 3. sezonu serialu będzie nosić tytuł "Labor Day" i pojawi się na Netfliksie 11 października.