Peter Dinklage zapowiada ogromną bitwę w 8. sezonie "Gry o tron". Tak, przebije nawet bitwę bękartów!

"Gra o tron" (Fot.. HBO)

0

Bitwa bardziej spektakularna niż wszystkie poprzednie w "Grze o tron"? Peter Dinklage zdradził, że w finałowym sezonie zobaczymy coś jeszcze większego!

"Gra o tron" przez siedem sezonów zdążyła przyzwyczaić widzów do niesamowitych scen walk toczących się między poszczególnymi rodami i bohaterami. Trudno nie wspomnieć tu choćby o bitwie bękartów, Krwawych Godach czy bitwie nad Czarnym Nurtem. Jak się okazuje, wszystkie te epizody mogą być jedynie drobnymi potyczkami w porównaniu do bitwy, którą w 8. sezonie zafundują fanom twórcy serialu.

Nie jest tajemnicą, że finałowy sezon będzie obfitował w sceny walk. Siłowe rozwiązanie wielu wątków zapowiadała już sama fabuła 7. sezonu. Trudno wyobrazić sobie, że Nocny Król zdecyduje się na jakiekolwiek negocjacje. Podobnie Cersei.

Zwiastuny wielkiej bitwy pojawiają się w mediach także za sprawą ekipy serialu. Wystarczy przypomnieć podziękowania, które twórcy serialu wystosowali do swojej załogi po nagraniu największej ze scen batalistycznych, a które w kwietniu światu pokazał Jonathan Quinlan – jeden z reżyserów.

- Za równo 55 nocy. Za zniesienie mrozu, śniegu, deszczu, błota, owczych kup z Toome i wiatrów Magheramorne. Kiedy dziesiątki milionów widzów zobaczą za rok ten odcinek, nie będą wiedzieć, jak ciężko pracowaliście. Nie będzie ich obchodziło, jak bardzo byliście zmęczeni i jak było wam trudno w ujemnych temperaturach. Zrozumieją tylko, że oglądają coś, czego nigdy wcześniej nie zrobiono. I to wasza zasługa – brzmiały podziękowania.

55 nocy – to brzmi spektakularnie. Równocześnie umieszcza to wspomnianą bitwę na pierwszym miejscu rankingu czasu poświęconego na zrealizowanie zdjęć przedstawiających starcie. Wielkość bitwy i jej znaczenie potwierdził także Peter Dinklage. Aktor wcielający się w rolę Tyriona Lannistera przy okazji premiery "I Think We’re Alone Now" został zapytany, czy wielka serialowa batalia pobije bitwę bękartów. Jego słowa nie pozostawiły wątpliwości.

- O mój Boże i jeszcze więcej. Chcecie to zobaczyć. Naprawdę.

I tak temperatura wokół zakończenia "Gry o tron" skoczyła o kilka kolejnych stopni. Finałowy sezon wystartuje w 2019 roku, prawdopodobnie w okolicach czerwca. Wszystkie dotychczasowe możecie obejrzeć w HBO GO.