Zdjęcia z "Chilling Adventures of Sabrina" – poznajcie nowego Harveya, ciotki i przyjaciół młodej wiedźmy

"Chilling Adventures of Sabrina" (Fot. Netflix)

0

Nie uroczy sitcom, a mroczna opowieść z siłami zła w głównej roli. Poznajcie bohaterów "Chilling Adventures of Sabrina" – słodkiego chłopaka Sabriny, ciotki, przyjaciół i pomocników Szatana.

Młodzieżowy serial Netfliksa "Chilling Adventures of Sabrina" opowie na nowo historię Sabriny Spellman — nastolatki, która w połowie jest wiedźmą, a w połowie człowiekiem. Dziewczyna od dawna czekała na swoje 16. urodziny. Teraz jednak mrożące krew w żyłach wydarzenia zmuszają ją do opowiedzenia się po stronie światła albo mroku.

W serialu, opartym na komiksie pod tym samym tytułem, poznamy genezę i historię Sabriny Spellman, w której problemy dorastania będą mieszać się z horrorem, okultyzmem i czarami. Całość ma być utrzymana w stylistyce "Dziecka Rosemary" i "Egzorcysty", a Sabrina będzie musiała pogodzić ze sobą dwie drzemiące w niej natury — czarownicy i śmiertelnika — oraz stawić czoła siłom zła, które zagrażają jej, członkom jej rodziny i codziennej rzeczywistości zwykłych ludzi.

Premiera 10-odcinkowego sezonu zaplanowana jest na 26 października na Netfliksie. Pierwszy zwiastun zobaczycie tutaj, a poniżej znajdziecie opisy wszystkich bohaterów, wraz ze zdjęciami.

Sabrina Spellman (Kiernan Shipka) – silna młoda kobieta, pół człowiek, pół wiedźma. Sabrina właśnie zaczyna swoją mroczną edukację czarownicy, starając się jednocześnie prowadzić normalne życie uczennicy drugiej klasy Baxter High. Inteligentna, współczująca i odważna do granic brawury, Sabrina jest wszystkim, co stoi między nami a mrocznymi siłami zagrażającymi naszemu światu.

sabrina01

Harvey Kinkle (Ross Lynch) – chłopak Sabriny. "Książę z bajki" w tej mrocznej opowieści, syn górnika, chłopak-marzenie i marzyciel jednocześnie, kompletnie nieświadomy, że mroczne siły spiskują, by rozdzielić go i Sabrinę.

sabrina02

Rosalind Walker (Jaz Sinclair) i Susie Putnam (Lachlan Watson) – Rosalind to zuchwała i wygadana córka pastora Greendale, a także najlepsza przyjaciółka Sabriny ze szkoły. Susie Putnam to również przyjaciółka Sabriny, a także założycielka szkolnego klubu WICCA club. Susie jest odważną optymistką, i to mimo że dręczą ją w szkole. Mieszka na farmie na obrzeżach miasta, gdzie musi stawić czoła przerażającemu zagrożeniu nie z tego świata.

sabrina03

Hilda Spellman (Lucy Davis) – jedna z ciotek czarownic Sabriny. Bardzo się o nią troszczy, ma naturę matki i ciepłe poczucie humoru, co stoi w sprzeczności z jej upiorną pasją. Robi mikstury, które mają odstraszać wrogów rodziny, a także napary miłosne dla uczniów Baxter High.

sabrina04

Zelda Spellman (Miranda Otto) - bardziej sroga z ciotek Sabriny. Dumna i pobożna Zelda wierzy, że nie ma większego zaszczytu niż służenie Mrocznemu Panu z Kościoła Nocy. Jest tą, która dyscyplinuje rodzinę, ale też chroni Sabrinę – jak Kain, jeśli Hilda jest Ablem.

sabrina05

Ambrose Spellman (Chance Perdomo) – kuzyn Sabriny z Anglii, też czarodziej. Ambrose nie może opuszczać domu pogrzebowego, w którym mieszka z kobietami Spellmanów, ponieważ Rada Czarownic nałożyła na niego areszt domowy. Jest dowcipny, marudny i panseksualny, a do tego zawsze gotowy coś zbroić z Sabriną.

sabrina06

Mary Wardwell/Madam Satan (Michelle Gomez) – pani Wardwell to ulubiona nauczycielka i mentorka Sabriny w Baxter High. Kiedy zostaje opętana przez diabelską służebnicę, Madam Satan, zamienia się w przebiegłą manipulatorkę, próbującą skierować Sabrinę na Ścieżkę Nocy.

sabrina07

Dziwne Siostry (The Weird Sisters) – Agatha (Adeline Rudolph), Prudence (Tati Gabrielle) i Dorcas (Abigail Cowen). Trio Dziwnych Sióstr to potężne, tajemnicze nastoletnie czarownice z Akademii Sztuk Nieznanych, które patrzą z góry na Sabrinę, bo jest w połowie śmiertelniczką.

sabrina08

Nicholas Scratch (Gavin Leatherwood) – młody, przystojny czarodziej z Akademii Sztuk Nieznanych, który zaprzyjaźnia się z nową uczennicą, Sabriną Spellman. Nicholasa ciągnie do Sabriny ze względu na jej ojca, którego był uczniem, ale to nie wszystko, bo pomiędzy nimi pojawia się też od razu jakaś iskra.

sabrina09

Ojciec Blackwood (Richard Coyle) – Najwyższy Kapłan Kościoła Nocy i dziekan Akademii Sztuk Nieznanych. Blackwood jest bezwzględny, ambitny i ukrywa przerażająco mroczny plan, który skonfliktuje go z Sabriną i innymi członkami sabatu.

sabrina10