Meredith Grey uśmiecha się na plakacie "Chirurgów". 15. sezon ma być lekki i pełen romansów

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

0

Radosna, zabawna i skomplikowana droga z powrotem do miłości – to czeka główną bohaterkę "Chirurgów" w 15. sezonie. A przynajmniej tak zapowiada showrunnerka serialu.

Jeśli widzieliście zwiastun 15. sezonu "Chirurgów", wiecie już, że z tym "sezonem miłości" to nie żart. I tak, romansować będzie także nasza główna heroina, wdowa po McDreamym, Meredith Grey (Ellen Pompeo), która znajdzie w końcu nową miłość. Pytanie już nie brzmi, czy jej się to uda, a bardziej: z kim i kiedy? Przy czym DeLucę (Giacomo Gianniotti), z którym widzimy ją w gorącej scenie w zwiastunie, raczej powinniśmy skreślić z listy.

Jak mówi w nowym wywiadzie dla TVLine Krista Vernoff, showrunnerka serialu, początki powrotu do randkowania łatwe nie będą.

- To trudne i każdy musi to robić, więc będzie to bardzo ludzkie i łatwo będzie można się z tym utożsamiać. To było bardzo interesujące, zobaczyć kogoś, kto jest tak piękny, inteligentny, dowcipny i skomplikowany jak Meredith, wychodzącego na świat i stawiającego się w takiej sytuacji. To właśnie ona będzie robić w tym sezonie i jest to coś, czego jakimś cudem nie widzieliśmy przez 15 sezonów w tym serialu! - opowiada scenarzystka.

Mer będzie miała o tyle trudniej, że była już zakochana – naprawdę zakochana. To kobieta, która miała szczęśliwe małżeństwo, a teraz znów jest singielką i zaczyna sobie zdawać sprawę, że kolejna wielka miłość nie pojawi się w jej życiu tak po prostu. Dokładnie tak jak wiele osób, które naprawdę były w takiej sytuacji.

- Jest czas na żałobę, a potem trzeba iść dalej i spróbować nowego związku, takiego nie na serio. A potem należy wyjść do świata z otwartym sercem, bez zgorzkniałości i strachu, i powiedzieć: "OK, wszechświecie, szukam, jestem dostępna". A następnie zanurzyć palec w basenie z randkami - tłumaczy Vernoff.

Choć Mer jest w innym momencie swojego życia niż wtedy, kiedy po raz pierwszy zaczęła romansować z Derekiem, jej nowe doświadczenia wcale nie muszą się aż tak różnić. Jak mówi showrunnerka, życie zmienia wszystkich ludzi, ale romans może zaskoczyć każdego i sprawić, że znów będziemy się zachowywać, jakbyśmy byli znacznie młodsi.

- Mój ojczym jest po 70-tce i po tym jak kilka lat temu ponownie spotkał swoją dawną miłość, siedział w salonie, wysyłając SMS-y jak nastoletnia dziewczyna" - opowiada Vernoff.

Showrunnerka odmówiła odpowiedzi na pytanie, kim będzie nowy facet Mer. Wiadomo tylko, że to nie DeLuca, bohater szalonej sceny w zwiastunie.

- Nie mogę podać nawet żadnego teasera na temat tego, z kim ona skończy. Ale mogę powiedzieć, że to będzie radosna, zabawna i skomplikowana podróż" - zakończyła.

1. odcinek 15. sezonu "Chirurgów" nosi tytuł "With a Wonder and a Wild Desire", napisała go Krista Vernoff, a wyreżyserowała Debbie Allen (Catherine). Zobaczymy w nim lekarzy z Grey Sloan rywalizujących o nowe stanowisko, Mer czymś rozproszoną (a dokładniej pewnie "kimś"), a także miesiąc miodowy Jo i Alexa. Pojawią się też Owen, Amelia i ich niepewny nowy związek oraz zrzucona zostanie bomba w postaci ciąży Teddy.

Odcinek nr 2 to "Broken Together" w reżyserii Kevina McKidda (Owen). Zadebiutuje w nim Chris Carmack jako Link, nowy lekarz zwany bogiem ortopedii. Tymczasem Mer nawiąże więź z kimś z pacjentów, Jackson stanie przed decyzją, która może zmienić wszystko, a Joe zawrze "niespodziewany sojusz".

Oba odcinki razem stanowią premierę 15. sezonu serialu "Chirurdzy", który startuje w USA w czwartek 27 września.

greys-anatomy-season-15-key-art