Wątki nadprzyrodzone w 3. sezonie "Riverdale"? Fani serialu próbują rozgryźć tajemniczą nową postać

"Riverdale" (Fot. CW)

0

Kim jest tajemniczy Gargoyle Knight z 3. sezonu "Riverdale"? Czy posiada nadprzyrodzone moce? Oto, gdzie fanów serialu doprowadziło internetowe śledztwo.

Ekipa z "Riverdale" rozwiązała już zagadkę śmierci Jasona Blossoma i Czarnej Maski, ale w nadchodzącym sezonie serialu będzie musiała stawić czoła najbardziej złowieszczemu złoczyńcy. Wiele śladów wskazuje na to, że będzie nim tajemniczy Gargoyle Knight albo King.

Pierwszy raz usłyszeliśmy o Gargoyle'u Kingu na początku września, gdy showrunner serialu, Roberto Aguirre-Sacasa, opublikował nowy plakat promujący 3. sezon. W podpisie pojawiło się ostrzegawcze: "Strzeż się Gargoyle Kinga". I w tym momencie pojawiają się pytania. Kim jest Gargoyle King? Czy jest obdarzony nadprzyrodzonymi mocami i czy to właśnie on jest tą mrożącą krew w żyłach postacią z trailera zbliżającego się sezonu? Możliwe, że na pozytywną odpowiedź na te pytania wskazują czerwone i rzucające się w oczy rogi na plakacie.

Fani serialu już zdążyli przeprowadzić internetowe śledztwo. Trop na IMDb doprowadził ich do aktora Jamesa Challisa wcielającego się w tę tajemniczą postać. Podpisany jest jednak jako Gargoyle Knight, nie King.

Fanowskie teorie zakładają, że Gargoyle może być związany z sektą, w której działania zaangażują się Alice (Mädchen Amick) i Polly (Tiera Skovbye). Możliwe, że jest nawet jej przywódcą, Edgarem Evertime'em albo przywoływanym przez nią potworem.

Kolejna teoria wskazuje na Charlesa Smitha, syna Alice i FP. Choć Chick wyznał w drugim sezonie, że zabił prawdziwego Charlesa Smitha, nie należy do postaci, którym wierzy się na słowo. Wprost przeciwnie, jest wiele przesłanek mówiących o tym, by tego nie robić.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Headshot

Post udostępniony przez James Challis (@jameschallis_)

Kolejna fanowska teoria zakłada, że Charles przybrał pseudonim Gargoyle King, ponieważ ukrywa się w dzwonnicy kościoła Ghoulów i od momentu ataku Chicka, nosi na twarzy maskę.

Czy Gargoyle Knight jest powiązany z Gargoyle Kingiem? Teorii spiskowych jest tyle, ile fanów, która z nich okaże się prawdziwa przekonamy się 11 października, kiedy to premierowy odcinek 3. sezonu "Riverdale" pojawi się na Netfliksie.