5. sezon "Black Mirror" jeszcze w tym roku? Serial ma mieć interaktywny odcinek

"Black Mirror" (Fot. Netflix)

0

"Black Mirror" może wrócić szybciej, niż myśleliśmy. Według na razie nieoficjalnych informacji nowe odcinki serialu zobaczymy jeszcze w tym roku. I będzie wśród nich coś specjalnego.

Gdy w marcu Netflix zapowiedział powstanie 5. sezonu "Black Mirror", nie mieliśmy wielkiej nadziei na to, że ujrzymy go prędko. Zdjęcia się jeszcze wówczas nie zaczęły, więc trudno było oczekiwać, że Charlie Brooker i ekipa wyrobią się ze wszystkim w ciągu kilku miesięcy. Dziś nadal nie wiemy absolutnie niczego na temat fabuły nowych odcinków serialu (poza tym, że jeden będzie osadzony w latach 80.), za to pojawiła się nieoficjalna informacja, że zobaczymy je jeszcze przed końcem tego roku.

O sprawie jako pierwszy poinformował serwis Bloomberg, według którego premiera 5. sezonu "Black Mirror" czeka nas w grudniu – tak samo, jak miało to miejsce w przypadku poprzedniej odsłony serialu. Co więcej, ma ona być związana z inwestycją Netfliksa w interaktywne produkcje, które pozwalają widzowi na własnoręczne decydowanie o przebiegu fabuły. Jak twierdzi bliskie serwisowi źródło, na które powołuje się Bloomberg, jeden z odcinków nowego sezonu "Black Mirror" ma mieć właśnie taką formułę. Nie da się ukryć, że pasowałoby to do tematyki serialu jak ulał.

Nie byłoby to pierwsze podejście Netfliksa do interaktywnych produkcji, ale bez wątpienia największe z dotychczasowych. Wcześniej serwis eksperymentował z tą formą w produkcjach dla dzieci (m.in. "Puss in Book"), zapowiedział również interaktywny serial na podstawie gry "Minecraft", który powstaje we współpracy z Telltale Games.

Jak dokładnie miałby wyglądać odcinek "Black Mirror" w tym stylu, nie wiadomo. Przypominamy, że wcześniej swoich sił na tym polu próbowało już HBO, którego serialowej "Mozaice" towarzyszyła aplikacja rozwijająca serialowe wątki, która jednak nie była dostępna w Polsce. Netflix ma ponoć znacznie ambitniejsze plany w tym względzie – "Black Mirror" ma być tylko jedną z interaktywnych produkcji, jakie zobaczymy w najbliższych miesiącach.

Póki co jednak wszystko to wiadomości w żaden sposób nieskomentowane przez Netfliksa. Zdjęcia do 5. sezonu "Black Mirror" wciąż trwają, a nam pozostaje czekać na oficjalne informacje na jego temat.