Co w 5. sezonie "Peaky Blinders"? Mamy zarys fabuły i pierwsze zdjęcie z nowych odcinków

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

0

Tommy Shelby na koniu pośród angielskich szarości, a także informacje o tym, czego możemy się spodziewać w 5. sezonie "Peaky Blinders". Takie niespodzianki mamy dziś od BBC.

"Peaky Blinders" ma teraz dłuższą przerwę w emisji, ponieważ twórca serialu, Steven Knight jest bardzo zajętym człowiekiem – przez ostatnie miesiące jednocześnie pracował nie tylko nad tą produkcją, ale także nad 2. sezonem "Tabu", filmem "Serenity" z Anne Hathaway i Matthew McConaugheyem oraz serialem "See" dla platformy Apple.

Scenariusz 5. sezonu gangsterskiego hitu BBC już jednak jest gotowy, a aktorzy jesienią rozpoczęli pracę na planie. Stąd też pojawiło się w mediach pierwsze zdjęcie Tommy'ego Shelby'ego (Cillian Murphy) w nowym wydaniu.

peaky-tommy567

A razem ze zdjęciem wypuszczone zostały oficjalne informacje o fabule nowych odcinków. Już wcześniej Knight mówił, że akcja 5. sezonu będzie się działa w latach 30., a wśród tematów poruszonych w serialu znajdzie się kryzys gospodarczy, jak również nasilanie się nastrojów faszystowskich w Europie i Wielkiej Brytanii.

Teraz wiemy, że wszystko zacznie się od krachu na Wall Street w 1929 roku, będącego początkiem Wielkiego Kryzysu. Jak to ujęli producenci serialu w rozmowie z "Radio Times", "okazje i nieszczęścia są wszędzie". I coś w tym stylu pojawia się też w życiu Tommy'ego, który poznaje charyzmatycznego polityka ze śmiałą wizją dla Wielkiej Brytanii. To, jak odpowie na jego propozycję, będzie miało wpływ nie tylko na przyszłość jego rodziny, ale także całego narodu.

- Historia Peaky Blinders i rodziny Shelbych zostaje wpleciona w polityczną tkaninę Wielkiej Brytanii i Europy pod koniec lat 20. i na początku lat 30. Tommy Shelby staje naprzeciwko najmroczniejszej siły, z jaką kiedykolwiek się zmierzył, a jego walka jest tak samo aktualna teraz, jak była wtedy - powiedział Knight.

W obsadzie serialu powrócą Helen McCrory jako Polly, Paul Anderson jako Arthur Shelby Jr, Sophie Rundle jako Ada Shelby, Finn Cole jako Michael Gray, Kate Phillips jako Linda Shelby i Natasha O’Keefe jako Lizzie Stark. Pojawią się także Aidan Gillen i Jack Rowan jako Aberama i Bonnie Gold oraz inni nasi znajomi z poprzednich serii.

Premiera zaplanowana jest na 2019 rok w BBC One (tak, to kolejny awans dla serialu). Wbrew temu, co planowano pierwotnie, "Peaky Blinders" nie zakończy się po pięciu sezonach – będą jeszcze przynajmniej dwa kolejne.