Jaki los czeka Tyriona Lannistera w "Grze o tron"? Peter Dinklage mówi o pięknym zakończeniu

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

Tyrion Lannister jest nie tylko jedną z ważniejszych postaci w "Grze o tron", jest także jednym z tych bohaterów, których śmiało można obdarzyć sympatią. Jaki los czeka go w 8. sezonie serialu?

Rozmawiając z Peterem Dinklage'em, nie sposób nie zapytać go o dalsze losy Tyriona Lannistera, w którego wciela się w "Grze o tron", oraz o nadchodzący finałowy sezon serialu. I właśnie taka sytuacja miała miejsce podczas premiery nowego filmu z udziałem aktora, "My Dinner with Hervè".

- Nie ma lepszych scenarzystów w telewizji od Dana Weissa i Davida Benioffa. Zakończyli ten serial genialnie. Lepiej niż mogłem to sobie wyobrazić i wy będziecie chcieli to zobaczyć - powiedział w rozmowie z Entertaiment Tonight.

Aktor odniósł się także do zakończenia losów kochającego wino dyplomaty, którym jest/był Tyrion Lannister.

- Piękne zakończenie dla mojej postaci, bez względu na to czy jest tragiczne, czy nie.

Peter nie jest pierwszą osobą, która o losach Tyriona wypowiada się w tajemniczy sposób. Podczas tegorocznego rozdania Creative Arts Emmys Steve Kullback zajmujący się efektami specjalnymi w serialu powiedział:

- Nie możemy powiedzieć Wam, w którym odcinku Tyrion umiera... albo nie umiera.

Prośba o zdradzenie choćby najmniejszego przecieku z 8. sezonu "Gry o tron" spotyka wszystkich grających w nim aktorów. Wydają się być zgodni w jednym - finał będzie dla fanów bardzo emocjonalny, choć na pewno nie zadowoli wszystkich. Jak zapowiedziała Sophie Turner wcielająca się w rolę Sansy Stark - ma on podzielić fanów.

W której grupie się znajdziemy? Tego dowiemy się w przyszłym roku, kiedy to serial wróci na ekrany po raz ostatni.