Anioł, demon i koniec świata. "Good Omens" – zwiastun nowego serialu Amazona

"Good Omens" (Fot. Amazon)

Michael Sheen jako anioł, David Tennant jako demon, a do tego zbliżający się Armageddon. Oto zwiastun "Good Omens" – ekranizacji powieści autorstwa Terry'ego Pratchetta i Neila Gaimana.

"Koniec jest bliski" – ogłasza pierwszy zwiastun serialu "Good Omens", który został pokazany podczas Comic-Conu w Nowym Jorku. Ekranizacja powieści Terry'ego Pratchetta i Neila Gaimana z 1990 roku (polski tytuł to "Dobry omen") to koprodukcja Amazona i BBC opowiadająca o zbliżającej się zagładzie, którą powstrzymać może tylko sojusz humorzastego anioła Azirafala (Michael Sheen, "Masters of Sex") i rozwiązłego demona Crowleya (David Tennant, "Broadchurch").

Jest 2018 rok. Apokalipsa się zbliża, a ludzkość czeka Sąd Ostateczny. Zbierają się armie Dobra i Zła, Atlantyda się podnosi, a ludzie zaczynają się wściekać. Wszystko idzie zgodnie z Boskim Planem. Problem w tym, że Azirafal i Crowley, którzy żyli pośród śmiertelników od początków istnienia świata, zdążyli to życie polubić. Robią więc, co mogą, by pokrzyżować sprzeczne plany swoich szefów. Gdzieś w to wszystko wplątany jest też Antychryst.

Brzmi to jak absolutne szaleństwo i tak samo wygląda. W pierwszym zwiastunie rządzą oczywiście Michael Sheen i David Tennant, którzy zapowiadają się na duet, jakiego jeszcze na małym ekranie nie było. A wszystko to w rytmie "You're My Best Friend", które pasuje tu wprost idealnie.

Poza wspomnianą parą w serialu zobaczymy jeszcze Jona Hamma jako archanioła Gabriela, a także Mireille Enos, Lourdes Faberes i Yusufa Gatewooda w rolach Jeźdźców Apokalipsy. Ponadto w obsadzie są David Morrissey ("The Walking Dead"), Michael McKean ("Better Call Saul"), Adria Arjona ("Emerald City"), Nina Sosanya ("Marcella") i Ned Dennehy ("Peaky Blinders"). Wiemy też, że Frances McDormand użyczy głosu Bogu.

Showrunnerem i autorem scenariusza jest sam Neil Gaiman, reżyseruje Douglas Mackinnon ("Sherlock"). "Good Omens" będzie miniserialem liczącym 6 odcinków. Premiera w 2019 roku.

REKLAMA