10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"The Walking Dead" (Fot. AMC)

Nie żyje Scott Wilson z "The Walking Dead". Zwiastun i data premiery 2. sezonu "Star Trek: Discovery". Premiera 4. sezonu "Outlandera" na Comic-Conie. A oprócz tego "Happy!", Helen Mirren jako Katarzyna Wielka i nie tylko.

1. Nie żyje Scott Wilson z "The Walking Dead". Odtwórca roli Hershela zmarł w wieku 76 lat. Informacja o jego śmierci pojawiła się tuż po tym, jak AMC zdradziło, że zobaczymy go w 9. sezonie serialu.

2. Powroty do "The Walking Dead" w 9. sezonie. Na nowojorskim Comic-Conie ogłoszono, że w 9. sezonie "The Walking Dead" pojawi się Scott Wilson, wrócą też Sonequa Martin-Green i Jon Bernthal. Nie zdradzono okoliczności powrotów, ale prawdopodobnie będą to retrospekcje. Norman Reedus zapowiedział podczas panelu nowe otwarcie dla serialu: "Nie tylko Angela [Kang - showrunnerka serialu] teraz rządzi, ale też mamy mnóstwo nowych scenarzystów, aktorów i reżyserów. I wszyscy oni są kobietami". Jak dodał, "The Walking Dead" będzie jak nowy serial w tym sezonie, choć pewne rzeczy pozostaną znajome.

3. Zwiastun i data premiery 2. sezonu "Star Trek: Discovery". Na Comic-Conie w Nowym Jorku ogłoszono, że "Star Trek: Discovery" powróci 17 stycznia. Pokazany został także pierwszy zwiastun 2. sezonu, z Ethanem Peckiem w roli Spocka.

4. Zapowiedź 2. sezonu "Happy!". Podczas Comic-Conu w Nowym Jorku zaprezentowano także zapowiedź 2. sezonu "Happy!". Fani dowiedzieli się z panelu, że akcja nowych odcinków będzie dziać się w czasie Wielkanocy i że "Happy!" będzie jeszcze bardziej szalone i spektakularne niż ostatnio.

5. Premiera 4. sezonu "Outlandera" na Comic-Conie. Podczas panelu "Outlandera" w Nowym Jorku fani zostali zaskoczeni niezapowiedzianą wizytą Diany Gabaldon i pokazem premiery 4. sezonu. Niewolnictwo, prawa kobiet, okropne traktowanie rdzennych Amerykanów przez rząd, piraci, inni podróżnicy w czasie, a także seks, dużo seksu – na to wszystko możemy liczyć w otwarciu nowego sezonu.

6. Fragment powrotu "Supernatural". Serial wraca 11 października, a pytanie przed premierą 14. sezonu brzmi: gdzie jest Dean?

7. Materiał zza kulis 2. sezonu "Lore". Serial wraca 19 października.

8. Zdjęcie i lista reżyserów "The Mandalorian". "The Mandalorian" to serial z uniwersum "Gwiezdnych wojen", o którym więcej pisaliśmy tutaj. Podczas nowojorskiego Comic-Conu pojawiło się także pierwsze zdjęcie i lista reżyserów: Dave Filoni ("Star Wars Rebels"), Deborah Chow ("Jessica Jones"), Rick Famuyiwa ("Dope"), Bryce Dallas Howard ("Jurassic World") i Taika Waititi ("Thor: Ragnarok").

the-mandalorian-star-wars

9. Helen Mirren jako Katarzyna Wielka. HBO i Sky tworzą 4-odcinkowy serial "Catherine the Great", a tak prezentuje się Helen Mirren w roli głównej.

catherine-the-great

10. Konkurs z "Riverdale" na naszym Facebooku. Rozdajemy DVD z 1. sezonem "Riverdale" i przypinki z bohaterami serialu. Odpowiedzi tylko na Facebooku!

REKLAMA