"Outlander" będzie mieć nową czołówkę w 4. sezonie. Już teraz możecie zobaczyć, co się zmieniło

"Outlander" (Fot. Starz)

Zmiana czołówki "Outlandera" co sezon to taka sama tradycja, jak zmiana scenerii. Zobaczcie, jak prezentuje się "The Skye Boat Song" w wersji amerykańskiej.

Przed nami kolejny sezon serialu "Outlander", a to oznacza dwie rzeczy: po pierwsze, nową ekscytującą podróż, a po drugie, dopasowaną do niej czołówkę. Nowa aranżacja charakterystycznego motywu muzycznego została zaprezentowana podczas Comic-Conu w Nowym Jorku. Kompozytor serialowej muzyki, Bear McCreary, wrzucił ją także na Twittera z pytaniem, czy zauważyliśmy, co się zmieniło.

Zmieniła się oczywiście aranżacja, ale wokal też został nagrany od nowa (wyraźnie słychać amerykański akcent). Do tego dodano sporo scen z 4. sezonu serialu i voilà, mamy nieco nowy klimat.

4. sezon "Outlandera" będzie adaptacją książki "Jesienne werble" Diany Gabaldon. Zgodnie z nią, Jamie i Claire zaczną nowe życie w XVIII-wiecznej Ameryce – krainie pięknej, ale i pełnej zagrożeń. Twórcy zapowiadają nowy start dla Fraserów, a także kolejne niebezpieczeństwa, ekscytujące przygody i oczywiście sceny miłosne. Przewijać się będą z jednej strony poważne tematy, jak niewolnictwo, prawa kobiet i okropne traktowanie rdzennych Amerykanów przez rząd, a z drugiej nie zabraknie typowo przygodowych elementów, jak piraci czy inni podróżnicy w czasie.

Pojawią się nowi bohaterowie, przede wszystkim ciotka Jocasta (Maria Doyle Kennedy z "Orphan Black"), krewna Jamie'ego, która zna go od dziecka; niesławny pirat i przemytnik, Stephen Bonnet (Ed Speelers z "Downton Abbey"); oraz niewolnik o imieniu Ulysses (Colin McFarlane z "Mrocznego rycerza"). Będą także także przedstawiciele jednego z indiańskich plemion.

Claire (Caitriona Balfe) i Jamie (Sam Heughan) znów będą nieco starsi, ale – jak udowadniają foty, które pojawiły się w "Entertainment Weekly" – wciąż tak samo piękni i zakochani w sobie.

4. sezon serialu "Outlander" będzie liczyć 13 odcinków. Premiera w USA 4 listopada.

REKLAMA