Piloty, cz. 2: Jakie seriale zamawia CBS?

Kilka komedii, kilka dramatów policyjnych, własną wersję "Sherlocka" - i co jeszcze? Dowiedzcie się, jakie seriale chce mieć w przyszłym sezonie telewizja CBS.

Robiliśmy już podsumowanie pilotów ABC, teraz pora na CBS, które zamówiło "tylko" 15 pilotów. Co ciekawego, poza serialem niebezpiecznie przypominającym brytyjskiego "Sherlocka" chce mieć w swojej ramówce ta stacja?

"Applebaum": Dramat o byłej obrończyni z urzędu, która utknęła w domu z dziećmi i z nudów rozpoczyna karierę prywatnego detektywa. Serial oparty jest na książkach z serii "Mommy Track Mysteries " reżyserować i współprodukować będzie Christopher Columbus.

"Baby Big Shot": Dramat prawniczy o kobiecie pochodzącej z klasy pracującej, która rywalizuje z bardziej wyrafinowanymi kolegami w kancelarii na Manhattanie.

"Elementary": Sherlock Holmes żyje w czasach współczesnych i rozwiązuje zagadki kryminalne w Nowym Jorku. Taki "oryginalny" pomysł na sukces ma CBS. Miejmy nadzieję, że nie skończy się to pozwem twórców brytyjskiego "Sherlocka". Wiadomo już, że reżyserem pilota będzie Michael Cuesta (reżyser i producent wykonawczy "Homeland"), a główną rolę zagra Johnny Lee Miller, znany m.in. jako morderca z "Dextera".

"Friend Me": Serial o dwóch najlepszych kumplach z Indiany, Evanie i Robie, którzy przeprowadzają się do Los Angeles, by pracować w Grouponie. Evan nie może się przystosować i wciąż spędza czas, grając w pokera przez internet z dawnymi kolegami. Rob reaguje na zmianę otoczenia zupełnie inaczej.

"Golden Boy": Policyjny dramat, opowiadający o młodym funkcjonariuszu, który z trudem będzie wspinał się po kolejnych szczeblach kariery – aż do komisarza policji. W produkcji zagra Ryan Phillipe znany z oscarowego "Miasta gniewu", pojawią się też Chi McBride ("Gdzie pachną stokrotki") i Kevin Alejandro ("True Blood"). Twórcy nie potrafią się zdecydować, jak ostatecznie serial nazwać, dlatego podajemy pierwotny tytuł – "Golden Boy".

"Partners": Komedia twórców serialu "Will & Grace", w której główną rolę zagra Sophia Bush. Serial opowiada o dwóch przyjaciołach, z zawodu architektach z których jeden, Louis, jest gejem, a drugi, Charlie, heteroseksualistą. Kiedy Charlie oświadcza się swojej dziewczynie (Sophia Bush właśnie), ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę. Sitcom ma być w jakimś stopniu opowieścią o przyjaźni jego twórców, Davida Kohana (heteryk) i Maksa Mutchnicka (gej).

"Quean": Serial o młodej punkówie, która korzysta ze swoich umiejętności hakerskich, by pomagać policji w Oakland w rozwiązywaniu przeróżnych spraw kryminalnych.

"Super Fun Night": Komedia, której jednym z producentów jest Conan O’Brien. Ma opowiadać o trzech kobietach nerdach, które umieją się bawić. Jedną z głównych ról zagra znana z "Druhen" Rebel Wilson.

"Trooper": Serial Jerry'ego Bruckheimera o matce, która zostaje trooperem stanu Nowy Jork (trooperzy to rodzaj policji stanowej z NY). Współtwórcą serialu jest Aron Eli ("Heroes").

"Widow Detective": Serial Carol Mendelsohn ("CSI") o policjancie, który stracił trzech partne rów. Dla ich rodzin staje się zastępczym mężem, ojcem i kochankiem. Pilota wyreżyseruje David Guggenheim, dokumentalista, który zdobył Oscara.

Niezatytułowany projekt Grega Malinsa i Grega Berlantiego: Serial o facecie o imieniu Nick, który do tej pory miał opinię kobieciarza – ale kiedy ciężko zachorował, zaczął sobie zdawać sprawę, że tak naprawdę chce tylko jednej kobiety. Swojej najlepszej przyjaciółki i zarazem partnerki w interesach, Wendy. Problem w tym, że Wendy wychodzi za mąż, a Nick nawet lubi jej przyszłego męża. Rolę Wendy zagra JoAnna Garcia Swisher ("Better With You").

Niezatytułowany projekt Louisa C.K.: Komedia, której producentami będą Louis C.K. i scenarzysta "Kronik Seinfelda" Spike Feresten. Serial ma opowiadać o grupie młodych ludzi, którzy próbują spełnić swoje marzenia w trudnych czasach kryzysu. W serialu niestety nie będzie grał Louis C.K.

Niezatytułowany projekt gwiazd "Druhen": Komedia Larry'ego Dorfa oraz Bena Falcone i Melissy McCarthy (małżeństwo, które grało w "Druhnach") o 37-letnim facecie, który traci majątek z powodu kryzysu. Powraca więc do rodzinnego domu i ponownie zamieszkuje z rodzicami.

Niezatytułowany projekt Nicholasa Pileggiego: Serial oparty na historii Ralpha Lamba, który w latach 60. i 70. został szeryfem w Las Vegas. Lamb służył 20 lat i uchodził za naprawdę twardego gościa, zwłaszcza w stosunku do mafii, która rządziła kasynami w Las Vegas. Podejrzewa się, że ludzie Lamba po prostu zabijali gangsterów, ale nikomu niczego nie udowodniono. Czemu to się może udać? Bo Pileggi to facet, który napisał scenariusz do filmu "Kasyno" – a na dodatek w pracy nad serialem wspomaga go Greg Walker ("Bez śladu").

Niezatytułowany projekt Nicka Stollera: Komedia Nicka Stollera ("Chłopaki też płaczą", "Muppety") ma być luźno oparta na prawdziwych doświadczeniach autora. Będzie to serial o facecie imieniem Jake, który po zerwaniu ze swoją dziewczyną musi pracować razem z nią w agencji reklamowej. Główną rolę zagra Michael Angarano ("Ścigana").

REKLAMA