Jak Sabrina poznała Salema? Zobaczcie klip z "Chilling Adventures of Sabrina" z czarnym kotem w roli głównej

"Chilling Adventures of Sabrina" (Fot. Netflix)

0

Sabrina bez czarnego kota? Nie, to się nie mogło zdarzyć. Zobaczcie, jak bohaterka "Chilling Adventures of Sabrina" poznała swojego nieodłącznego kompana – Salema.

"Chilling Adventures of Sabrina" przedstawi nam mroczną historię o dorastaniu tytułowej bohaterki – nastolatki, która jest w połowie wiedźmą, a w połowie człowiekiem. Główną bohaterkę poznamy w jej 16. urodziny, kiedy przerażające wydarzenia zmuszają ją do opowiedzenia się po stronie światła albo mroku.

To jednak nie wszystko, co spotka dziewczynę w tym wyjątkowym dniu. Pozna wówczas kogoś, kto stanie się jej wiernym towarzyszem. Jak możecie zobaczyć w nowym fragmencie serialu, Salem – czarny kot, bez którego trudno wyobrazić sobie przygody Sabriny – będzie miał mrożące krew w żyłach wejście. Wystarczy jednak trochę kojącego mruczenia, a atmosfera od razu zrobi się lżejsza.

Przynajmniej w serialu, bo na planie lekko nie było, a to z powodu alergii grającej główną rolę Kiernan Shipki na koty. "Trzymaliśmy się na bezpieczny dystans" – żartowała aktorka, mówiąc o pracy z pięcioma kotami, które wcieliły się w Salema. Problem udało się jednak jakoś pokonać, dzięki czemu w serialu nie zabraknie charakterystycznego zwierzaka, choć ten ma się znacząco różnić od pierwowzoru.

Zresztą nie tylko on, bo "Chilling Adventures of Sabrina" ma być utrzymaną w stylistyce "Dziecka Rosemary" i "Egzorcysty" opowieścią, w której problemy dorastania będą mieszać się z horrorem, okultyzmem i czarami. W obsadzie oprócz Kiernan Shipki są m.in. Ross Lynch, Lucy Davis, Miranda Otto, Jaz Sinclair, Tati Gabrielle, Chance Perdomo, Bronson Pinchot, Michelle Gomez i Richard Coyle. Pełny zwiastun już jest, a 10-odcinkowy 1. sezon serialu pojawi się w Netfliksie 26 października.