Będzie 2. sezon "Pułapki". Serial TVN wróci z nowymi odcinkami w przyszłym roku

"Pułapka" (Fot. TVN)

O kontynuacji "Pułpaki" mówiło się już od jakiegoś czasu, ale brakowało oficjalnego potwierdzenia. Jak donoszą Wirtualne Media, klamka już zapadła i serial z Agatą Kuleszą powróci w 2019 roku.

"Pułapka" – polski serial kryminalny, który w recenzji premierowego odcinka nazwaliśmy "krokiem w dobrą stronę" – nie skończy się na jednym sezonie. Jak dowiedziały się Wirtualne Media, TVN podjął już decyzję o kontynuacji, bazując bez wątpienia na wynikach oglądalności. Premiera przyciągnęła przed ekrany 2,6 mln widzów, a potem było niewiele gorzej – pierwsze trzy odcinki oglądało średnio 2,23 mln widzów, co musiało wystarczyć, by przekonać włodarzy stacji.

Nowego sezonu nie zobaczymy jednak tak szybko, jak się zapowiadało. Choć scenarzyści, Karolina Frankowska i Michał Godzic, rozpoczęli już prace nad kolejnymi odcinkami, prędzej niż na wiosnę 2019 roku, powinniśmy się ich spodziewać dopiero jesienią. Stacji zależy bowiem na utrzymaniu poziomu scenariusza pierwszego sezonu.

"Pracujemy aktualnie nad dziesięcioma serialami jednocześnie, nie mamy ciśnienia, żeby robić drugi sezon od razu na wiosnę 2019 roku" – powiedział Edward Miszczak, wiceprezes i dyrektor programowy TVN Discovery. Brzmi jak słuszna decyzja.

Wiemy już jednak, że w kontynuacji na pewno zobaczymy ponownie Agatę Kuleszę w roli pisarki Olgi Sawickiej. Nieoficjalnie mówi się, że powróci także Marianna Kowalewska jako Ewa, a obydwie bohaterki jeszcze raz wpadną na trop kryminalnej zagadki.

Więcej szczegółów poznamy za jakiś czas, a na razie przed nami finał pierwszego sezonu "Pułapki". TVN wyemituje go w niedzielę 14 października o godz. 21:30.

REKLAMA