Nasz top 10: Najlepsze seriale września 2018

"BoJack Horseman" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

7. "The Good Place" (powrót na listę)

The Good Place sezon 3 recenzja

"The Good Place" (Fot. NBC)

Co jak co, ale przewidzenie, że powrót "The Good Place" do ramówki oznacza także powrót do naszego rankingu, nie należało do najtrudniejszych zadań. Na pytanie, dlaczego tylko siódme miejsce, odpowiadamy: spokojnie, za nami dopiero początek sezonu. A ten, nie mamy co do tego żadnych wątpliwości, znów będzie znakomity.

Wystarczyło tylko popatrzeć na podwójną premierę, by zorientować się, że komedia Mike'a Schura nie straciła absolutnie niczego z uroku i pomysłowości, jakimi zachwycała nas do tej pory. I to pomimo przeniesienia akcji na Ziemię, gdzie wróciła czwórka naszych bohaterów, otrzymując szansę zostania lepszymi ludźmi. My z kolei dostaliśmy jeszcze jeden reset, poznając nowe okoliczności i kolejny raz odkrywając niby tych samych, a jednak stale robiących postępy Eleanor, Chidiego, Tahani i Jasona.

Sposób, w jaki twórcy rozwijają historię i jej bohaterów, jednocześnie unikając powtarzalności, jest po prostu fenomenalny. Niby wciąż wracamy do punktu wyjścia, a jednak za każdym razem jesteśmy zaskakiwani faktem, jak wiele może się tu zmienić, gdy teoretycznie nie zmienia się nic. Wszak wciąż chodzi o to samo: udowodnienie, że ludzie mogą stać się lepsi.

No i tego, że sitcom rodem z ogólnodostępnej telewizji nie musi być tylko zbiorem schematycznych gagów. Te z "The Good Place" są od schematów bardzo odległe, a do tego dostaliśmy jeszcze przecież emocje, wysokie jak nigdy stawki, nowych bohaterów i nawet cliffhanger z Adamem Scottem. Żyć, nie umierać – tym razem całkiem dosłownie. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA