Netflix nie zwalnia tempa w Europie – poznajcie pięć nowych seriali z Niemiec

"Dark" (Fot. Netflix)

Lokalne historie o globalnej sile oddziaływania – tak Netflix opisuje pięć właśnie zapowiedzianych niemieckich seriali. Mamy ich pierwsze szczegóły.

Pamiętacie, jak niedawno pisaliśmy, że Reedowi Hastingsowi z Netfliksa nie spodobały się unijne regulacje na temat lokalnych produkcji? Nie sądzimy, by informację o powstawaniu pięciu nowych niemieckich seriali należało wiązać bezpośrednio z tym, ale widać, że platforma naprawdę mocno stawia na inwestycje w Europie. A już szczególnie u naszych zachodnich sąsiadów, którzy wraz z nowo ogłoszonymi tytułami, będą się mogli pochwalić już ośmioma serialami z netfliksowym logiem.

Choć jak na razie światło dzienne ujrzał tylko jeden z nich, czyli "Dark" (trwają już prace nad 2. sezonem). Drugi – "Berlińskie psy" – zadebiutuje 7 grudnia, a następny w kolejności jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami "The Wave" (znajduje się w fazie produkcji). A potem czeka nas prawdziwy wysyp niemieckich seriali, co ogłosiła Kelly Luegenbiehl, wiceprezes Netfliksa ds. produkcji oryginalnych na Europę, podczas targów Medientage w Monachium.

Wszystkie będą się pojawiać w serwisie stopniowo, począwszy od 2019 roku, i mają reprezentować różne gatunki i formaty. Będzie wśród nich m.in. osadzone w starożytności widowisko kostiumowe, ekscentryczna historia o dojrzewaniu, a także współczesny dramat kryminalny. Poniżej tytuły i pierwsze informacje na ich temat.

"Tribes of Europa"

Postapokaliptyczna opowieść przygodowa, której akcja rozgrywa się w 2070 roku. Z Europy zostały tylko ocalałe z tajemniczej globalnej katastrofy resztki, podzielone między niezliczone mikropaństwa, a o dominację na kontynencie walczy kilka plemion. Trójka rodzeństwa będzie próbowała odmienić losy nowej Europy. Twórcami serialu są Philip Koch, Jana Burbach i Benjamin Seiler.

"Don’t Try This at Home"

Komedia młodzieżowa o licealiście, który chce odzyskać miłość swojego życia. W tym celu wraz ze swoim najlepszym przyjacielem rozkręca największy w Europie internetowy biznes narkotykowy. A to wszystko w zaciszu własnej sypialni. Scenariusz napisali Philipp Käßbohrer, Sebastian Colley i Stefan Titze, reżyserują Lars Montag i Arne Feldhusen.

"Skylines"

Rozgrywająca się we Frankfurcie historia młodego i utalentowanego producenta hiphopowego, który otrzymuje życiową szanse po podpisaniu kontraktu z wytwórnią Skyline Records. Wszystko się jednak zmienia, gdy do firmy wraca brat jej właściciela, groźny gangster, i upomina się o swoje. Światy muzyki, przestępczości zorganizowanej i wielkiej finansjery znajdą się na kursie kolizyjnym. Twórcą serialu jest Dennis Schanz, reżyserują Max Erlenwein i Soleen Yusef.

"The Barbarians"

9 rok n.e. W słynnej bitwie w Lesie Teutoburskim wojownicy germańscy powstrzymują pochód Imperium Rzymskiego na północ. To krwawe starcie splata się z historią trójki młodych ludzi, których los wiedzie od niewinności ku winie, od lojalności ku zdradzie i od miłości ku nienawiści. Twórcami serialu są Arne Nolting, Jan-Martin Scharf i Andreas Heckmann.

Niezatytułowany miniserial świąteczny

Trzyodcinkowa produkcja przedstawiająca cztery pokolenia kobiet, które spotykają się w czasie świąt Bożego Narodzenia. Podczas szalonego i pełnego emocji rodzinnego zjazdu bohaterki będą musiały wyjawić wszystkie sekrety, jakie dotąd przed sobą skrywały. Autorką scenariusza jest Katharina Eyssen.

REKLAMA