Archie jako koci złodziej? Ekipa "Chilling Adventures of Sabrina" ma szalone pomysły na crossover z "Riverdale"

"Riverdale" (Fot. CW), "Chilling Adventures of Sabrina" (Fot. Netflix)

0

O crossoverze między "Riverdale" i "Chilling Adventures of Sabrina" mówi się właściwie od momentu, w którym zaczęły się prace nad drugim z seriali. A teraz są już pierwsze pomysły.

Temat skrzyżowania wątków bohaterów "Riverdale" i "Chilling Adventures of Sabrina" nie pojawia się pierwszy raz. Roberto Aguirre-Sacasa, twórca obu seriali, już wcześniej wyrażał chęć zrobienia crossovera. Jednak wszystkie wypowiedzi kończyły się jedynie na wzmiankach, które teraz przybierają postać konkretnych pomysłów.

- Nie zniósłbym braku możliwości zrobienia tego crossovera. Myślę o wspaniałym odcinku, w którym dzieciaki z Riverdale słyszą o nawiedzonym domu w Greendale i próbują się do niego włamać, i okazuje się, że to właśnie dom Sabriny - mówi Roberto. - Albo teraz, gdy mamy "Sabrinę" i "Riverdale", może zrobimy film "Życie pozagrobowe" czy coś, co połączy obie obsady - dodaje.

Dodajmy, że w "Riverdale" pojawiają się wzmianki o położonym za rzeką Sweetwater Greendale – i vice versa.

O pomysły na skrzyżowanie wątków z obu seriali zostali również zapytani grający w nich aktorzy. W rozmowie z TV Guide Mädchen Amick wspomniała o tym, że mogłaby zobaczyć swoją dawną współlokatorkę, Lucy Davis, odbywającą podróż do Riverdale, KJ Apa wyraził chęć spotkania się z Chance'em Perdomo, który gra w siostrzanym serialu Ambrosio, kuzyna Sabriny. Sam Chance wolałby natomiast spotkać się z Jugheadem Jonesem (Cole Sprouse).

Michelle Gomez, która wciela się w rolę Mary Wardwell w "Chilling Adventures of Sabrina", nie miałaby nic przeciwko pójściu w tango z Alice Cooper (Mädchen Amick). Świetny pomysł na połączenie wątku Sabriny i Archie'ego ma także Kiernan Shipka, wcielająca się w nastoletnią czarownicę. "Jest złodziejem kotów. Archie ma dziwny koci fetysz i próbuje ukraść wszystkie koty" - proponuje.

Pomysłów nie brakuje ani członkom obsady, ani samemu twórcy seriali (odpowiedzi trochę bardziej na poważnie znajdziecie tutaj). Ewentualny crossover może pojawić się w 2. sezonie "Sabriny", który aktualnie jest kręcony w Vancouver.

"Chilling Adventures of Sabrina" i "Riverdale" są dostępne w serwisie Netflix.