Co będzie w 2. sezonie "Chilling Adventures of Sabrina"? Spodziewajcie się seksownych scen i nowych tajemnic

"Chilling Adventures of Sabrina" (Fot. Netflix)

0

Choć temperatura wokół 1. sezonu "Chilling Adventures of Sabrina" wciąż nie spada, już pojawiają się pytania o ciąg dalszy. Co czeka nas w kolejnej części przygód nastoletniej czarownicy?

Od 26 października w serialowym świecie rządzi "Chilling Adventures of Sabrina". Netlix był pewien sukcesu tej produkcji, stąd też decyzja o zamówieniu dwóch sezonów jednocześnie. Zdjęcia do 2. trwają aktualnie w Vancouver, a w sieci pojawiają się pierwsze przecieki z planu. Co czeka głównych bohaterów? Z doniesień z E! Online wynika, że więcej seksu, magii i tajemnic.

Uwaga na spoilery z finału 1. serii w dalszej części!

chilling_adventures_of_sabrina_2

Przypomnijmy, 1. sezon zakończył się podpisaniem przez Sabrinę Księgi Bestii i przejęciem ogromnej czarodziejskiej mocy. Główna bohaterka serialu zadomowiła się także w Akademii Sztuk Nieznanych, a nawet dumnie krocząc przez korytarz, sprawiała wrażenie szkolnej gwiazdy. I nie zapominajmy o ważnym miłosnym wątku. Harvey Kinkle (Ross Lynch) i Sabrina Spellman (Kiernan Shipka) nie są już parą, ale rodzi się pytanie, czy do siebie wrócą.

- Powiem szczerze, jestem rozdarty, ponieważ kocham Sabrinę i Harveya razem, ale jestem naprawdę zaintrygowany wizją Nicka i Sabriny. Podoba mi się, że tak bardzo się od siebie różnią. Mam nadzieję, że Harvey i Sabrina będą mieli jeszcze jedną szansę - mówi showrunner serialu, Roberto Aguirre-Sacasa.

chilling_adventures_of_sabrina

Czy rozstanie Sabriny i Harveya może być początkiem jej związku z Nickiem? Gavin Leatherwood wcielający się w przystojnego czarodzieja zasugerował, że między tą dwójką dojdzie do pewnego rodzaju pogłębienia relacji. Jednak może dotyczyć to jedynie tego, że on wiele wie o magicznym świecie, do którego ona dopiero wkracza.

Jeśli o wątkach miłosnych mowa, to twórca serialu zapowiada rozwinięcie, a raczej wprowadzenie do serialu odrobiny... seksu! "Drugi sezon będzie bardziej seksowny niż pierwszy" - zapowiada showrunner.

- W 1. sezonie, uroczym jak Harvey i Sabrina, było między nimi dużo prawdziwej, orzeźwiającej niewinności. Myślę, że w 2. sezonie, kiedy Sabrina spędzi więcej czasu w Akademii, zaczniemy uczyć się o tym, że czarownice mają zupełnie inne poglądy na temat seksualności, monogamii, bycia poligamistą i niedawaniu się szufladkować. To nie będzie tylko tło, to będzie historia, którą opowiemy - dodaje Roberto.

chilling_adventures_of_sabrina_3

Wracając do ostatniej sceny z finałowego odcinka 1. sezonu "Chilling Adventures of Sabrina", w której nastoletnia czarownica przemierzała korytarz w otoczeniu Prudence, Aghaty i Dorcas – czy ich wspólny pochód był zwiastunem rodzącej się przyjaźni? "Nie sądzę, żeby zostały psiapsiółkami, ale będą się razem trzymać i Sabrina odnajdzie w sobie mroczną stronę, którą reprezentują Siostry i Nicolas" - mówi showrunner serialu, a Tati Gabrielle wcielająca się w rolę Prudence dodaje: "Myślę, że mamy z Sabriną związek pełen miłości i nienawiści".

A co czeka rodzinę Spellmanów? Na pewno możemy liczyć na rozwinięcie wątku Hildy (Lucy Davis) z Cerberusem oraz kontynuację historii Zeldy (Miranda Otto), która zabrała córeczkę Blackwooda (Richard Coyle). Ambrose (Chance Perdomo) natomiast "będzie prześladowany przez swoją przeszłość".

Możemy również oczekiwać dalszego ciągu historii tajemniczego morderstwa czarnoksiężnika, którego zwłoki trafiły do domu pogrzebowego Spellmanów.

- Nie skończyliśmy tej historii. Nie będzie ona w stylu "Kto zabił Jasona Blossoma", ale jest to pewnego rodzaju tajemnica pełna zawiłości - mówi Roberto.

Nie zapominajmy również o możliwym crossoverze między mieszkańcami Greendale i "Riverdale". Tutaj przeczytacie, jakie pomysły na skrzyżowanie wątków bohaterów seriali mają ich twórca oraz grający w nich aktorzy.

"Chilling Adventures of Sabrina" jest dostępne w serwisie Netflix.