Serialowe hity i kity – nasze podsumowanie tygodnia

"House of Cards" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8

HIT TYGODNIA: Zaskakujące pożegnanie w "Kronikach Times Square"

"Kroniki Times Square" (Fot. HBO)

"Kroniki Times Square" (Fot. HBO)

Kiedy odcinek serialu nosi tytuł "Nobody Has to Get Hurt", można przyjąć za pewnik, że ktoś zginie. I dokładnie tak było w przedostatnim rozdziale 2. sezonu "Kronik Times Square", napisanym przez George'a Pelecanosa. Bałam się po kolei o Vince'a, Lori i Dorothy, ale chyba ani przez moment nie wpadło mi do głowy, że marnie skończy niedoszły autor "Życia i czasów alfonsa". Żegnaj, CC, nie będziemy za tobą tęsknić. Ale niewątpliwie będziemy tęsknić za występem Gary'ego Carra, dla którego, mam nadzieję, ta rola stanie się przepustką do kolejnych świetnych rzeczy.

Przez cały odcinek Pelecanos sprawnie budował napięcie i wrażenie, że coś wisi w powietrzu. Vince, który bardzo nie chce zostać gangsterem, ale chyba będzie musiał, jakoś dał radę się wykaraskać. Lori stała się przedmiotem koszmarnej transakcji i okrutnego pożegnania w formie gwałtu. Dorothy dowiedziała się, że przesadza, próbując pomagać prostytutkom. Candy zrozumiała, że jej film za chwilę już może nie być jej. O ucieczce poważnie zaczęła myśleć Darlene. Wróciła za to Barbara, którą ostatnio widzieliśmy w finale 1. sezonu, kiedy szła do więzienia.

Widać, że serial szykuje się do zamknięcia kolejnej ery z życia swoich bohaterów i naprawdę ekscytująca jest myśl o tym, jak bardzo wszystko się u nich zmieni, kiedy spotkamy ich za kolejne pięć lat. Sprawność, z jaką twórcy ogarniają ten ogromny świat, połączony ze sobą na tysiąc różnych sposobów, jest imponująca. Spodziewałam się wielu rzeczy na pożegnanie z tym sezonem, ale tej śmierci się nie spodziewałam, a już na pewno nie w taki sposób.

Ostatnie sceny "Nobody Has to Get Hurt" to prawdziwa czarna komedia ("Damn! Y'all murdered the sh*t outta that motherf**er"), angażująca kilku bohaterów, których losy zdecydowanie nie są nam obojętne. Dokładnie tak, jak kiedyś w "The Wire". Serialowy świat nie będzie już taki sam bez CC i to też jeden z powodów, by czekać z niecierpliwością na kolejne rozdziały tej historii. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8