Luther powraca i znów go torturują – zobaczcie klip z 5. sezonu. Kiedy premiera nowych odcinków?

"Luther" (Fot. BBC)

0

"Luther" wkrótce ma wrócić z 5. sezonem, a tymczasem możecie sobie przypomnieć, jaki to mroczny serial. W pierwszym klipie główny bohater jest bity i torturowany przez znajomego gangstera.

Najseksowniejszy mężczyzna świata powraca i znowu go biją. Telewizja BBC wypuściła pierwszy sneak peek z 5. sezonu serialu "Luther", w którym najbardziej udręczony londyński policjant jest torturowany przez George'a Corneliusa (Patrick Malahide). Znany z poprzednich sezonów gangster chce wiedzieć, co się stało z jego synem. Ale wygląda na to, że John nie zna odpowiedzi.

Klip zawiera także typową dla telewizji BBC datę premiery, czyli po prostu oznajmia, że "Luther" wróci "wkrótce". Co prawdopodobnie oznacza, że jednego z naszych ulubionych detektywów zobaczymy ponownie na ekranie jeszcze w tym roku (tak samo wynikałoby z jesiennej zapowiedzi seriali BBC).

W 5. sezonie John Luther dostanie kolejną koszmarną sprawę, a oprócz tego będzie musiał uporać się z własną przeszłością oraz zdecydować, kogo ocalić, a kogo poświęcić. Konsekwencje tych decyzji mają odmienić go na zawsze. Oto oficjalny opis:

W Londynie w bezksiężycową noc rodzi się nowy koszmar. Inspektor John Luther po raz kolejny musi skonfrontować się z najbardziej zdeprawowanymi zakątkami ludzkich dusz. Nowa sprawa bardziej niż jakakolwiek inna zbliża Luthera do esencji zła, jednak detektyw będzie musiał również zmierzyć się z duchami przeszłości. Będąc na linii ognia, musi zadecydować, kogo ochronić… i kogo poświęcić. Cokolwiek uczyni, konsekwencje dla jego bliskich będą dramatyczne - i zmienią Luthera na zawsze.

Nową partnerkę Luthera, detektyw Catherine Halliday, zagra Wunmi Mosaku ("The End of the F***ing World"). W obsadzie znajdują się również Dermot Crowley, Michael Smiley oraz Patrick Malahide. Potwierdzono także, że w 5. sezonie zobaczymy ponownie Alice Morgan (Ruth Wilson), choć na razie nie wiadomo, w jakich okolicznościach się pojawi.

Nowy sezon będzie liczył cztery odcinki i jak zapowiada jego twórca, Neil Cross, będzie większy, niż wszystkie poprzednie. Na razie nie wiemy, czy to już będzie ostateczne pożegnanie z Johnem Lutherem, czy serial wciąż będzie kontynuowany.