"Luther", "Nędznicy", "Wojna światów", John Malkovich jako Poirot. Zwiastun nowości BBC jest niesamowity!

"Luther" (Fot. BBC)

Zapomnijcie o HBO i Netfliksie, bo tej jesieni będą rządzić brytyjskie seriale. Zapowiedź nowości od BBC jest wypełniona wspaniałościami, z "Lutherem" i "Wojną światów" na czele.

Telewizja BBC wypuściła zapowiedź swoich seriali na najbliższe miesiące. Łącznie zobaczycie w niej fragmenty 15 seriali, które szerzej przedstawia "The Guardian". Nie o wszystkich zdążyliśmy napisać na Serialowej, za to jeden - "Obsesję Eve" - mogliśmy już w Polsce zobaczyć. To ciekawe, że serial BBC America pojawia się w Wielkiej Brytanii z tak dużym opóźnieniem.

Wszystko inne to jednak nowości, wyprodukowane przez Brytyjczyków: nowe sezony "Luthera" i "Doktora Who" (z nową Doktor, Jodie Whittaker); "The Little Drummer Girl" na podstawie powieści Johna le Carré z Alexandrem Skarsgårdem w roli głównej; "Gentleman Jack" autorstwa Sally Wainwright ("Happy Valley"); "Bodyguard" z Richardem Maddenem; nowa "Wojna światów"; "Mrs Wilson" z Ruth Wilson w roli własnej babci (!) zamieszanej w historię szpiegowską; "The ABC Murders" z Johnem Malkovichem w roli Herkulesa Poirota; nowi "Nędznicy"; "Wanderlust" z Toni Collette - i kilka innych tytułów.

O wszystkich serialach będziemy jeszcze w tym roku pisać, a tymczasem zobaczcie zwiastun. BBC ostatnio dogryzło Netfliksowi na Twitterze, prezentując grafikę, pokazującą, ile dobrych seriali można zrobić w cenie dwóch sezonów "The Crown". Jak widzicie - nie żartowali.

REKLAMA