Serialowe hity i kity – nasze podsumowanie tygodnia

"Riverdale" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9

HIT TYGODNIA: Charlie dostaje rolę, a "Mała doboszka" przyspiesza i wciąż wygląda pięknie

"Mała doboszka" (Fot. BBC)

"Mała doboszka" (Fot. BBC)

Po tym jak poprzednio dostaliśmy ledwie wstęp do właściwej historii, w drugim odcinku "Mała doboszka" przeszła do konkretów, zabierając nas w sam środek skomplikowanej szpiegowskiej intrygi. Dokładnie tak samo jak Charlie (Florence Pugh), która po przejściu wyjątkowego castingu, mogła przystąpić do poznania szczegółów roli. A ta nie należy do najprostszych.

Kto jednak mógłby jej sprostać, jeśli nie dziewczyna, która już podczas przesłuchania próbowała uraczyć pozostałych solidną porcją kłamstw? Izraelskich szpiegów zwieść wprawdzie się nie udało, ale z palestyńskimi terrorystami powinno być łatwiej. Zwłaszcza po przygotowaniach przez Beckera (Alexander Skarsgård), który wcielił się tym razem w niejakiego Michela, kontynuując niecodzienny romans z greckimi ruinami w tle.

Czy w wyniku jego fałszywych opowieści pomiędzy bohaterami zaczęło się rodzić coś prawdziwego, dopiero zobaczymy. Na razie wiemy, że napięcie pomiędzy szpiegiem a jego protegowaną rośnie, a już wkrótce podkręcać je będą nie kolejne zmiany garderoby, lecz materiały wybuchowe, jakie Charlie wiezie przez pół Europy prosto w pułapkę.

W tym momencie "Mała doboszka" przypomniała z całą mocą, że nieważne, jak pięknie wygląda i jak bardzo czaruje specyficzną rozgrywką pomiędzy Charlie a Beckerem, ciągle jest historią szpiegowską. Taką, w której możemy detalach obserwować, jak zespół profesjonalistów wyciąga informacje z więzionego terrorysty tylko po to, by na koniec zostać oszukanymi. Czekamy, dokąd to zaprowadzi, licząc, że będzie tam miejsce na więcej nietypowych romansów i może jeszcze jakąś nową sukienkę. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9