Czy Król Gargulców z "Riverdale" to ktoś z rodziców? Zobaczcie fragmenty nowego odcinka

"Riverdale" (Fot. CW)

0

Trwają poszukiwania osoby, która stoi za dziwnymi morderstwami w Riverdale – teraz i w przeszłości. Zobaczcie, jak wygląda śledztwo Betty i co się dzieje z Jugheadem.

Poprzedni odcinek "Riverdale", "The Midnight Club", to świetne zaskoczenie pod każdym względem. Serial po raz pierwszy od dawna dostał hit tygodnia, bo nie dość że zachwycił nas flashbackami z główną obsadą w rolach młodszych wersji swoich rodziców, to jeszcze zgrabnie połączył przeszłość z teraźniejszością.

Gryfony & Gargulce powróciły w nowej, równie niebezpiecznej co kiedyś wersji, a Alice Cooper (Mädchen Amick), wspominając mroczne zdarzenia z przeszłości, powiedziała swojej córce, Betty (Lili Reinhart), że mordercą sprzed lat musi być ktoś z The Midnight Club. Innej opcji raczej nie ma.

Betty podjęła trop i – jak widać w sneak peekach z jutrzejszego odcinka, "The Great Escape" – próbuje dalej rozgryzać przeszłość rodziców. Jej podejrzenie jest takie, że mistrz gry z lat 90. powrócił, by kontynuować morderczą zabawę. I to ta osoba jest odpowiedzialna za samobójstwa nastolatków, które miały miejsce wcześniej w tym sezonie.

Dlatego Betty prosi Josie (Ashleigh Murray), Kevina (Casey Cott) i Reggie'ego (Charles Melton), żeby spróbowali wybadać swoich rodziców i dowiedzieli się, jak to wyglądało z ich perspektywy. Jeśli ktoś z nich jest Królem Gargulców, to znaczy, że "pomógł" w samobójstwie Miltona i Bena, a poza tym jest odpowiedzialny za śmierć dyrektora Featherheada (Anthony Michael Hall) w latach 90.

Tymczasem Jughead (Cole Sprouse), który już w poprzednim odcinku wkręcił się w grę, tłumaczy Betty, że sprawa nie jest taka prosta i że całe Riverdale jest światem z gry. "Jak złapać mistrza gry? Samemu zostać mistrzem gry" – mówi Jug, dodając, że to właśnie robi, angażując się w Gryfony & Gargulce. Próbuje dotrzeć do mistrza gry i go przechytrzyć.

"The Great Escape" będzie jutro na Netfliksie, a tymczasem zobaczcie kolejny fragment śledztwa.