Serialowe hity i kity – nasze podsumowanie tygodnia

"Narcos: Meksyk" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

HIT TYGODNIA: "Black-ish" i lekcja muzyki Prince'a

"Black-ish" (Fot. ABC)

"Black-ish" (Fot. ABC)

"Black-ish" nie było na naszej liście od ponad roku, ale to zdecydowanie zasłużony powrót. Sitcom ABC o czarnoskórej rodzinie z klasy średniej co jakiś czas zalicza odcinek wyjątkowy i tak właśnie było w tym tygodniu. To też nie przypadek, że był to odcinek o numerze 100.

"Purple Rain" to jeden wielki hołd złożony Prince'owi i lekcja z jego twórczości. Pretekstem jest to, że najmłodsze dzieciaki z rodziny Johnsonów – Jack i Diane – nie rozumieją (jeszcze) znaczenia jego muzyki. Rodzice, dziadkowie i starsze rodzeństwo zaczynają więc to wyjaśniać na przykładach konkretnych utworów, które miały bezpośredni wpływ na ich życie. A my oglądamy świetne występy, w których kolejni członkowie obsady przebierają się za Prince'a.

W głowie może się zakręcić od samej wyliczanki: najpierw Dre i Bow występują w numerze "Kiss", potem oglądamy ich w "Erotic City". Następnie pałeczkę przejmują Zoe z utworem "Sign O’ the Times" i Junior z "Sexy M.F.". I na tym nie koniec, bo są także dziadkowie i wreszcie Diane w "Purple Rain". A na koniec cała obsada wykonuje "Nothing Compares 2U", które – też tego nie wiedzieliście? – napisał Prince.

Ponieważ wykorzystano największe hity jednego z najsłynniejszych artystów w dziejach, odcinek kosztował plus minus milion dolarów, ale naprawdę jest tego wart. Zobaczcie go, nawet jeśli już nie oglądacie "Black-ish" na bieżąco – a potem włączcie sobie któryś z albumów Prince'a. Ja dokładnie tak zrobiłam. Dzięki, "Black-ish"! [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
REKLAMA