"Przystanek Alaska" powróci! Powstaje kontynuacja kultowego serialu z lat 90.

"Przystanek Alaska" (Fot. CBS)

To nie żart – doktor Joel Fleischman wróci do Cicely! CBS szykuje nowe odcinki swojego słynnego serialu, a w głównej roli ponownie zobaczymy Roba Morrowa.

"Przystanek Alaska" ("Northern Exposure") wróci do telewizji! CBS oficjalnie ogłosiło, że po 23 latach od emisji ostatniego odcinka ruszyły prace nad nową odsłoną serialu. Z jednej strony nie jest to aż tak zaskakująca informacja, bo o wskrzeszeniu "Przystanku Alaska" mówiło się już od jakiegoś czasu, ale z drugiej trudno się nie ekscytować. W końcu mowa nie o pierwszym lepszym tytule, ale o produkcji, która dla wielu stanowi pozycję kultową i jedno z najlepszych wspomnień z dzieciństwa.

Tych z Was, którym lata 90. kojarzą się nierozłącznie z wizytami w Cicely na Alasce, ucieszy fakt, że nowe odcinki nie będą rebootem, ale kontynuacją zakończonego w 1995 roku serialu. W głównej roli powróci więc Rob Morrow, który znów wcieli się w doktora Joela Fleischmana. Według opisu, bohater zjawi się ponownie w Cicely na wieść o pogrzebie starego przyjaciela i spotka tam zarówno starych znajomych, jak i nową grupę ekscentrycznych postaci.

Przy kontynuacji powrócą także twórcy oryginału – Joshua Brand i John Falsey. Pierwszy pisze scenariusz, drugi będzie jednym z producentów obok Morrowa, Bena Silvermana i Johna Corbetta, czyli serialowego Chrisa Stevensa. Nie potwierdzono jeszcze, czy Corbett także powtórzy swoją rolę.

Przypominamy, że oryginalny "Przystanek Alaska" był pierwotnie emitowany przez CBS w latach 1990-1995. Powstało 6 sezonów, na które złożyło się 110 odcinków. Serial cieszył się nie tylko popularnością wśród widzów, ale także uznaniem krytyków, zdobywając nagrodę Emmy i dwa Złote Globy. Dla nas jednak i tak zostanie na zawsze symbolem lat 90. i jednym z tych seriali, które uwielbiała wówczas cała Polska. Nie wiemy, czy po tylu latach uda się przywrócić jego niezwykły klimat, ale z pewnością chętnie to zobaczymy.

REKLAMA