"Watchmen" wygląda bardzo intrygująco. Zobaczcie tajemnicze zapowiedzi serialu HBO

"Watchmen" (Fot. HBO)

0

Na premierę "Watchmen" jeszcze trochę poczekamy, ale promocja komiksowego serialu już się rozpoczyna. Na razie jest jednak dość skromna i wyjątkowo enigmatyczna.

O "Watchmen" – serialowej adaptacji komiksu Alana Moore'a i Dave'a Gibbonsa – wiadomo już całkiem sporo. Znamy nazwiska członków bardzo licznej i imponującej obsady, wiemy także, jaki pomysł na tę historię ma jej twórca, Damon Lindelof, który zapowiadał nie wierną ekranizację, a raczej dostosowaną do nowych czasów wariację na temat oryginału. Dotąd nie ujawniono jednak żadnych szczegółów fabularnych, a opublikowane na serialowym Instagramie ruchome zdjęcia wiele w tej kwestii nie zmieniają.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Masks Save Lives. #WatchmenHBO

Post udostępniony przez Watchmen (@watchmen)

Wyświetl ten post na Instagramie.

Hiding in plain sight. #WatchmenHBO

Post udostępniony przez Watchmen (@watchmen)

Ukrytego za żółtą maską stróża prawa już widzieliśmy, gdy Lindelof oznajmiał start zdjęć do serialu. Teraz możemy zobaczyć, że tajemnicza postać jest członkiem całego oddziału, a jeśli przypatrzycie się uważnie, na ich mundurach wypatrzycie naszywki z napisem "Tulsa Police". Czyli przynajmniej częściowo akcja będzie się rozgrywać w Oklahomie, co zgadzałoby się z informacją, że James Wolk zagra pochodzącego stamtąd senatora.

Poza tym wiemy tylko, że "Watchmen" będzie opowiadać o świecie, w którym superbohaterowie są wyjęci spod prawa. Być może zamaskowane oddziały policyjne powstały, żeby ich ścigać? Nie mamy pojęcia, ale zdecydowanie chcielibyśmy się dowiedzieć więcej, zatem materiały promocyjne zrobiły swoje.

Na szczegóły musimy jednak cierpliwie czekać – premierę "Watchmen" w HBO zapowiedziano na 2019 rok. W obsadzie, oprócz wspomnianego Wolka, znajdują się także Regina King, Jeremy Irons, Jean Smart, Don Johnson, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Yahya Abdul-Mateen II, Adelaide Clemens, Andrew Howard, Tom Mison, Frances Fisher, Jacob Ming-Trent, Sara Vickers, Dylan Schombing, Lily Rose Smith i Adelynn Spoon.