Uśmiechnięty Spock w "Star Trek: Discovery". Nowa zapowiedź 2. sezonu serialu

"Star Trek: Discovery" (Fot. CBS All Access)

Załoga USS Discovery wraca na pokład już w styczniu i będą im towarzyszyć dobrze znane postaci. Wśród nich Spock, którego możemy zobaczyć w nowym klipie promującym 2. sezon.

Już od dawna wiemy, że w 2. sezonie "Star Trek: Discovery" pojawią się bohaterowie znani z serialowego kanonu, w tym sam Spock, którego zagra Ethan Peck. Po raz pierwszy mogliśmy go zobaczyć w zwiastunie zaprezentowanym podczas Comic-Conu i już wtedy było jasnym, że młodsza wersja słynnej postaci będzie się nieco różnić od klasycznego wizerunku znanego z kreacji Leonarda Nimoya. Nowa zapowiedź tylko to potwierdza.

Brodaty Spock to jedno, ale uśmiechnięty? To już naprawdę rzadki widok, zresztą reakcja kapitana Pike'a (Anson Mount) mówi sama za siebie. Nie mamy pojęcia, co mogło wywołać tak dobry humor u tego bohatera, zważywszy jeszcze, że dosłownie chwilę wcześniej widać, jak bezceremonialnie potraktował jednego z opiekujących się nim medyków.

Według słów współtwórcy i showrunnera "Discovery", Alexa Kurtzmana, 2. sezon wypełni lukę w biografii Spocka, ale w żaden sposób nie naruszy kanonu "Star Treka". A to dlatego, że bohatera zobaczymy jeszcze zanim stał się postacią znaną z oryginalnego serialu.

"Nie jest jeszcze tym ukształtowanym Wolkaninem (...) Zawodzą go zarówno logika, jak i emocje" – powiedział Kurtzman. Można się spodziewać, że dużą rolę w kształtowaniu charakteru Spocka odegra jego skomplikowana relacja z przybraną siostrą, Michael Burnham (Sonequa Martin-Green), która do tej pory pozostawała zagadką.

A jak to wszystko wpisze się w fabułę 2. sezonu "Star Trek: Discovery"? Przekonamy się już wkrótce – serial wraca 17 stycznia.

REKLAMA