5. sezon "Luthera" to nie koniec. Idris Elba potwierdził, że serial jeszcze wróci

"Luther" (Fot. BBC)

O zakończeniu "Luthera" mówiło się już kilka razy, ale nic z tych zapowiedzi nie wyszło. Serial wróci lada moment z 5. sezonem, a jak powiedział Idris Elba, to wciąż nie będzie finał.

Gdy pięć lat temu wyemitowano 3. sezon "Luthera", wydawało się, że to może być koniec. Podobnie było dwa lata później, gdy serial wrócił z dwoma odcinkami, ale i wówczas detektyw John Luther (Idris Elba) nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Nie zrobi tego również w piątej odsłonie serialu, bo jak oświadczył odtwórca tytułowej roli w magazynie "Empire", "Luther" bez wątpienia powróci.

- Ten sezon to nie koniec. Ale zajdą w nim prawdziwe zmiany – powiedział Elba.

Aktor nie powiedział niestety, ani jakie zmiany na myśli, ani czy powrotu "Luthera" możemy się spodziewać w formie kolejnego sezonu, czy może raczej filmu, o którym też się od dawna wspomina. W jego kwestii coś naprawdę może być na rzeczy, bo Idris Elba dodał, że wraz z twórcą serialu, Neilem Crossem, mają ambicję stworzenia czegoś na miarę "Siedem". Z kim jak z kim, ale z Johnem Lutherem to rzeczywiście mogłoby się udać.

To jednak plany na nieco bardziej odległą przyszłość. W znacznie bliższej perspektywie mamy 5. sezon serialu, który wystartuje jeszcze w tym roku, co już oficjalnie potwierdziło BBC, prezentując swoją świąteczną ramówkę. Nowa odsłona "Luthera" będzie się składać z czterech odcinków, w których główny bohater dostanie do rozwiązania kolejną koszmarną sprawę, przy okazji musząc się uporać z własną przeszłością oraz zdecydować, kogo ocalić, a kogo poświęcić. Konsekwencje tych decyzji mają go zmienić na zawsze i to prawdopodobnie o tych zmianach wspominał Idris Elba.

Nie wiemy, co to dokładnie oznacza, za to możemy Wam powiedzieć, że Lutherowi będzie towarzyszyć nowa partnerka, grana przez Wunmi Mosaku ("The End of the F***ing World") detektyw Catherine Halliday. Zobaczymy też ponownie Ruth Wilson jako Alice Morgan, a ponadto w obsadzie znajdują się także Dermot Crowley, Michael Smiley i Patrick Malahide. Na szczegóły jeszcze czekamy, a tymczasem możecie obejrzeć Johna Luthera znoszącego tortury i już w lepszym stanie na nowym zdjęciu z 5. sezonu.

luther1

REKLAMA