"Luther" wraca i wygląda rewelacyjnie! Zobaczcie zwiastun 5. sezonu serialu

"Luther" (Fot. BBC)

0

Święta będą w tym roku wyjątkowo mroczne. Wszystko za sprawą detektywa Johna Luthera, który wraca z 5. sezonem – pierwszy zwiastun robi świetne wrażenie.

Czekaliśmy na ten powrót przez bardzo długie trzy lata, ale wiele wskazuje na to, że było warto. Tak przynajmniej sądzimy, oglądając pierwszy zwiastun 5. sezonu "Luthera", który zapowiada się na najbardziej mroczną odsłonę historii tytułowego bohatera z dotychczasowych. Zresztą, skoro sam John Luther mówi, że "będzie gorzej, znacznie gorzej", to nie zamierzamy się z nim sprzeczać.

Będziemy za to oczekiwać premiery z jeszcze większą niecierpliwością, niż do tej pory, bo zapowiedź nowych odcinków wygląda wręcz rewelacyjnie. Widzimy w niej, że Luther stanie przed być może największym wyzwaniem w swojej karierze, tropiąc mordercę, którego zabójstwa nie układają się w żadną sensowną całość. Poza faktem, że jedno wygląda na bardziej makabryczne od drugiego, co sprawia, że grany przez Idrisa Elbę bohater znów zaangażuje się w to wszystko bardzo osobiście.

W oficjalnym opisie 5. sezonu czytamy, że Luther i jego nowa partnerka, Catherine Halliday (Wunmi Mosaku), zmierzą się z serią potwornych i pozornie nieprzemyślanych zabójstw. Gdy te stają się coraz bardziej zuchwałe, detektywi odkrywają skomplikowaną sieć tropów i ślepych uliczek, które wydają się ukrywać niewyobrażalne i niemożliwe do powstrzymania zepsucie. A to nie wszystko, bo Luther będzie także musiał zmierzyć się duchami przeszłości, które nawiedzają go tu w osobie Alice Morgan (Ruth Wilson).

Nie wiemy, w jaki sposób twórcy zamierzają wyjaśnić powrót tej bohaterki, ale mamy nadzieję, że nie będzie on jednorazowy. Wystarczyło wszak, by jej zakrwawiona twarz mignęła na końcu zwiastuna, a od razu ciśnienie nam podskoczyło. Z nią i Lutherem w duecie, żaden morderca nie wydaje się już nietykalny. No chyba, że pojawienie się Alice przyniesie wszystkim zgubę, czego absolutnie nie można wykluczyć. Póki co wiadomo tyle, że cokolwiek uczyni bohater, konsekwencje jego decyzji zmienią go na zawsze.

Co to oznacza, przekonamy się już wkrótce – 5. sezon "Luthera" zadebiutuje w BBC w te święta. W obsadzie oprócz już wymienionych są także Dermot Crowley, Michael Smiley, Patrick Malahide i Hermione Norris. Potem zaś możemy się spodziewać ciągu dalszego, bo Idris Elba zapowiedział już, że serial doczeka się kontynuacji.