Kiedy wraca "Luther"? Telewizja BBC podała datę premiery 5. sezonu

"Luther" (Fot. BBC)

Tęsknicie już za Idrisem Elbą w roli Johna Luthera? To wiedzcie, że czekanie niedługo się skończy. Telewizja BBC podała brytyjską datę premiery 5. sezonu – został niecały miesiąc!

Wreszcie nadszedł ten dzień, kiedy możemy zaznaczyć na czerwono w kalendarzach: "Luther" wróci z 5. sezonem w Nowy Rok – 1 stycznia 2019. Niestety, to tylko brytyjska data premiery, polskiej na razie nie mamy. Nie wiemy też, która stacja pokaże nowe odcinki. 4. sezon jako pierwsza miała Stopklatka TV.

Nowy sezon, sądząc po zwiastunie, zapowiada się na jeszcze mroczniejszy niż poprzednie. Tytułowy detektyw stanie przed być może największym wyzwaniem w swojej karierze, tropiąc mordercę, którego zabójstwa nie układają się w żadną sensowną całość. Poza faktem, że jedno wygląda na bardziej makabryczne od drugiego, co sprawia, że grany przez Idrisa Elbę bohater znów zaangażuje się w to wszystko bardzo osobiście.

Oficjalny opis sezonu mówi, że Luther i jego nowa partnerka, Catherine Halliday (Wunmi Mosaku), zmierzą się z serią potwornych i pozornie nieprzemyślanych zabójstw. Gdy te stają się coraz bardziej zuchwałe, detektywi odkrywają skomplikowaną sieć tropów i ślepych uliczek, które wydają się ukrywać niewyobrażalne i niemożliwe do powstrzymania zepsucie. A to nie wszystko, bo Luther będzie także musiał zmierzyć się duchami przeszłości, które nawiedzają go w osobie Alice Morgan (Ruth Wilson).

Nasza ulubiona psychopatka pojawia się na krótki moment w zwiastunie 5. sezonu, ale nie jesteśmy pewni, jak zostanie wyjaśniony jej powrót. Na pewno jednak w tym przypadku byśmy się nie obrazili, gdyby doszło do starego dobrego zmartwychwstania. Bo "Luther" bez Alice to po prostu nie to samo.

Oprócz wymienionej trójki w obsadzie 5. sezonu "Luthera" znajdują się Dermot Crowley (det. Martin Schenk), Michael Smiley (Benny Silver), Patrick Malahide (George Cornelius) i nowa w tym gronie Hermione Norris (dr Vivien Lake).

Premiera 1 stycznia – i na tym prawdopodobnie nie koniec. Idris Elba potwierdził, że w planie są kolejne sezony.

REKLAMA