Upadła Madonna z wielkim cycem z serialu "'Allo 'Allo!" sprzedana. Szczęśliwy nabywca zapłacił majątek!

"’Allo ’Allo!" (Fot. BBC One)

0

"Słuchajcie uważnie, bo nie będę powtarzać" – obraz Upadła Madonna z wielkim cycem z serialu "'Allo 'Allo!" właśnie został sprzedany. Ile zapłacił nabywca tego kultowego dzieła?

Obraz Upadłej Madonny z wielkim cycem pełnił ważną rolę w każdym odcinku serialu "'Allo 'Allo!". Namalowany przez fikcyjnego artystę, Van Klompa, był obiektem pożądania Niemców i francuskiego ruchu oporu, i zarazem przedmiotem wielu niewybrednych żartów, od których roiło się w serialu.

W 2007 roku rekwizyt został sprzedany prywatnemu nabywcy za 4 tysiące funtów. Gdy ponownie trafił na aukcję, jego wartość wyceniono na 5-10 tysięcy funtów, a ostatecznie został sprzedany za 15 tysięcy.

Obraz Upadłej Madonny z wielkim cycem opisywany jako "rzadki i ważny element w historii brytyjskich sitcomów", jest jednym z nielicznych egzemplarzy, które przerwały całe 9 sezonów serialu. Biorąc pod uwagę, że są na nim widoczne ślady wycinania piersi (to sprawka Helgi), można uznać go za oryginał.

Andy Stowe, pracujący w domu aukcyjnym East Bristol Auctions, w którym został zlicytowany obraz, był zaskoczony liczbą zainteresowanych. W licytacji rekwizytu z planu "'Allo 'Allo!" udział wzięło 25 kupców. Aukcję wygrał kolekcjoner z francuskiej miejscowości Nouvion, tej samej, w której nagrywany był serial. Można zatem powiedzieć, że Upadła Madonna wraca do domu.

Niedawno w kalifornijskiej Valencii odbyła się aukcja rekwizytów z różnych seriali, a wśród nich znalazła się np. trumna Laury Palmer z "Miasteczka Twin Peaks".

  • Justyna M

    Marzenie mojego ojca :)