Przed nami największa bitwa w "Grze o tron" i w historii telewizji. Kiedy dokładnie ją zobaczymy?

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

O bitwie z finałowego sezonu "Gry o tron" słyszymy już od dawna. Wiemy, że będzie sceną przełomową w historii produkcji telewizyjnych, a jej nakręcenie zajęło 55 nocy. Kiedy ją zobaczymy?

Choć to, co wydarzyło się na planie 8. sezonu "Gry o tron", podchodzi pod najlepiej strzeżoną tajemnicę na świecie, wiemy, że dane nam będzie zobaczyć największą bitwę nie tylko w historii serialu, ale i w dziejach telewizji.

Peter Dinklage stwierdził, że Bitwa Bękartów jest niczym "park rozrywki" w porównaniu do starcia z finałowej części. Wiemy również, że nakręcenie sceny, o której mowa, zajęło aż 55 nocy. Do tego doliczmy jeszcze tydzień w studiu.

Ciągle nie wiemy, kim będą strony tej historycznej potyczki, ale za to właśnie dowiedzieliśmy się, kiedy będzie nam dane ją zobaczyć. Parę z ust puścił Vladimír Furdík wcielający się w Nocnego Króla.

- W 3. odcinku ostatniego sezonu odbędzie się bitwa, którą twórcy serialu zamierzali uczynić historycznym momentem w dziejach telewizji. Prawie cały odcinek będzie dotyczył tej bitwy, zajmie ona około jednej godziny – powiedział aktor.

Do tej pory wielkie starcia w "Grze o tron" były umiejscawiane po pierwszej połowie sezonu, a nawet pod sam jego koniec. Jednak miejmy na uwadze, że finałowa część będzie inna niż wszystkie dotychczasowe. Odcinków będzie tylko sześć, ale za to będą trwały po ok. 1,5 godziny każdy.

Premiera 8. sezonu "Gry o tron" zaplanowana jest na kwiecień 2019 roku, a wszystkie dotychczasowe odcinki znajdziecie w serwisie HBO GO.