Critics' Choice Awards – oto tegoroczne nominacje do nagród krytyków

"The Americans" (Fot. FX)

0

"The Americans", "Ucieczka z Dannemory" i "Zabójstwo Versace: American Crime Story" to tegoroczni faworyci do nagród krytyków. Oto serialowe nominacje do Critics' Choice Awards 2019.

W zeszłym tygodniu były nominacje do Złotych Globów i jeszcze dłuższa wyliczanka seriali zignorowanych, a dziś mamy dla Was Critics' Choice Awards. Na tegorocznej liście najczęściej powtarzają się "The Americans", "Zabójstwo Versace: American Crime Story" i "Ucieczka z Dannemory" – wszystkie mają po pięć nominacji.

Nie ma za to (lub prawie nie ma) serialowych gigantów, jak "Gra o tron", "Westworld", "Opowieść podręcznej", "Stranger Things" czy "The Crown". Dlatego załapało się sporo nowości, w tym "Pose", "Homecoming", "Killing Eve" i "Genialna przyjaciółka". Triumfalny powrót do tego grona zaliczyło "The Americans", rok temu bez żadnej nominacji, a teraz aż z pięcioma.

Nagrody krytyków rozdane zostaną 13 stycznia, a oto lista nominowanych.

Najlepszy serial dramatyczny
"The Americans"
"Better Call Saul"
"The Good Fight"
"Homecoming"
"Killing Eve"
"My Brilliant Friend"
"Pose"
"Succession"

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym
Freddie Highmore, "The Good Doctor"
Diego Luna, "Narcos: Mexico"
Richard Madden, "Bodyguard"
Bob Odenkirk, "Better Call Saul"
Billy Porter, "Pose"
Matthew Rhys, "The Americans"
Milo Ventimiglia, "This Is Us"

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym
Jodie Comer, "Killing Eve"
Maggie Gyllenhaal, "The Deuce"
Elisabeth Moss, "The Handmaid's Tale"
Sandra Oh, "Killing Eve"
Elizabeth Olsen, "Sorry for Your Loss"
Julia Roberts, "Homecoming"
Keri Russell, "The Americans"

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym
Richard Cabral, "Mayans M.C."
Asia Kate Dillon, "Billions"
Noah Emmerich, "The Americans"
Justin Hartley, "This Is Us"
Matthew Macfadyen, "Succession"
Richard Schiff, "The Good Doctor"
Shea Whigham, "Homecoming"

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym
Dina Shihabi, "Jack Ryan"
Julia Garner, "Ozark"
Thandie Newton, "Westworld"
Rhea Seehorn, "Better Call Saul"
Yvonne Strahovski, "The Handmaid's Tale"
Holly Taylor, "The Americans"

Najlepszy serial komediowy
"Atlanta"
"Barry"
"The Good Place"
"The Kominsky Method"
"The Marvelous Mrs. Maisel"
"The Middle"
"One Day at a Time"
"Schitt's Creek"

Najlepszy aktor w serialu komediowym
Hank Azaria, "Brockmire"
Ted Danson, "The Good Place"
Michael Douglas, "The Kominsky Method"
Donald Glover, "Atlanta"
Bill Hader, "Barry"
Jim Parsons, "The Big Bang Theory"
Andy Samberg, "Brooklyn Nine-Nine"

Najlepsza aktorka w serialu komediowym
Rachel Bloom, "Crazy Ex-Girlfriend"
Rachel Brosnahan, "The Marvelous Mrs. Maisel"
Allison Janney, "Mom"
Justina Machado, "One Day at a Time"
Debra Messing, "Will & Grace"
Issa Rae, "Insecure"

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym
William Jackson Harper, "The Good Place"
Sean Hayes, "Will & Grace"
Brian Tyree Henry, "Atlanta"
Nico Santos, "Superstore"
Tony Shalhoub, "The Marvelous Mrs. Maisel"
Henry Winkler, "Barry"

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym
Alex Borstein, "The Marvelous Mrs. Maisel"
Betty Gilpin, "GLOW"
Laurie Metcalf, "The Conners"
Rita Moreno, "One Day at a Time"
Zoe Perry, "Young Sheldon"
Annie Potts, "Young Sheldon"
Miriam Shor, "Younger"

Najlepszy film TV
"Icebox"
"Jesus Christ Superstar Live in Concert"
"King Lear"
"My Dinner with Hervé"
"Notes From the Field"
"The Tale"

Najlepszy serial limitowany
"A Very English Scandal"
"American Vandal"
"The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story"
"Escape at Dannemora"
"Genius: Picasso"
"Sharp Objects"

Najlepszy aktor w filmie TV lub serialu limitowanym
Antonio Banderas, "Genius: Picasso"
Darren Criss, "The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story"
Paul Dano, "Escape at Dannemora"
Benicio Del Toro, "Escape at Dannemora"
Hugh Grant, "A Very English Scandal"
John Legend, "Jesus Christ Superstar Live in Concert"

Najlepsza aktorka w filmie TV lub serialu limitowanym
Amy Adams, "Sharp Objects"
Patricia Arquette, "Escape at Dannemora"
Connie Britton, "Dirty John"
Carrie Coon, "The Sinner"
Laura Dern, "The Tale"
Anna Deavere Smith, "Notes From the Field"

Najlepszy aktor drugoplanowy w filmie TV lub serialu limitowanym
Brandon Victor Dixon, "Jesus Christ Superstar Live in Concert"
Eric Lange, "Escape at Dannemora"
Alex Rich, "Genius: Picasso"
Peter Sarsgaard, "The Looming Tower"
Finn Wittrock, "The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story"
Ben Whishaw, "A Very English Scandal"

Najlepsza aktorka drugoplanowa w filmie TV lub serialu limitowanym
Ellen Burstyn, "The Tale"
Patricia Clarkson, "Sharp Objects"
Penelope Cruz, "The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story"
Julia Garner, "Dirty John"
Judith Light, "The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story"
Elizabeth Perkins, "Sharp Objects"

Najlepszy serial animowany
"Adventure Time"
"Archer"
"Bob's Burgers"
"BoJack Horseman"
"The Simpsons"
"South Park"