Poznajcie bohaterów "Nędzników" – świeżutkie zdjęcia z nowego serialu BBC

"Nędznicy" (Fot. BBC)

0

"Nędznicy" od BBC to nie tylko gwiazdorska obsada, ale i obietnica, że wielokrotnie przerabiana historia Victora Hugo zostanie przedstawiona w całkowicie nowy sposób. Poznajcie jej bohaterów.

30 grudnia w telewizji BBC premierę będzie mieć nowy serial bazujący na znanej opowieści Victora Hugo. Serialowi "Nędznicy" nie mają jednak powtarzać dobrze znanych widzom scen z musicalu, a przedstawić historię w całkowicie nowy sposób.

Stworzenia scenariusza podjął się Andrew Davies ("Rozważna i romantyczna", "Wojna i pokój"), za reżyserię odpowiada Tom Shankland ("Ripper Street", "The Missing"), a w rolach głównych zobaczymy Lily Collins, Davida Oyelowo i Dominica Westa.

Widzieliśmy już oficjalny trailer, pierwsze zdjęcia z planu serialu, a teraz pora przyjrzeć się głównym bohaterom. Olivia Colman wcieli się w rudowłosą i okrutną Madame Thenardier.

Les Miserables

Ten pan z brodą to skazaniec Jean Valjean, który został sportretowany przez Dominica Westa.

Les Miserables episode 1

Dla kontrastu mamy scenę z uczty. Charlotte Dylan wcieli się w Favorite, Matthew Steer odegra Blacheville'a, Johnny'emu Flynnowi przypadła rola Felixa, a Lily Collins została nową Fantine. Reece Ritchie to serialowy Fameuil, a Ayoola Smart to Zephine.

Les Miserables episode 1

Tutaj mamy Zephine, Fantine i Favorite przy suto zostawionym stole.

Les Miserables episode 1

Znana z "Milczącego świadka" Liz Carr odegra rolę służącej Fantine.

Les Miserables episode 1

David Oyelowo to serialowy Javert, nikczemny policjant, który ściga Jeana Valjeana. Obok panów widzimy Fantine i jej córeczkę, Kozetę.

Les Miserables - Generic Portraits

Na koniec jeszcze taniec Felixa i Fantine.

Les Miserables episode 1

Serialowi "Nędznicy" zostaną opowiedziani w sześciu odcinkach. Premiera w Wielkiej Brytanii 30 grudnia na BBC One.