"The Mandalorian" – która postać z filmowych "Gwiezdnych wojen" pojawi się w serialu?

"The Mandalorian" (Fot. Disney+)

0

Twórca osadzonego w uniwersum "Gwiezdnych wojen" serialu "The Mandalorian", Jon Favreau, ujawnił, że na małym ekranie pojawi się postać znana z filmu. O kogo chodzi?

Podpowiedź: nie będzie to pierwszoplanowy bohater. Nawet więcej, jeśli Wasza znajomość kosmicznego uniwersum ogranicza się do filmów, to macie pełne prawo go zbyt mocno nie kojarzyć, bo pojawił się dotąd tylko na chwilę w "Imperium kontratakuje". O kim więc mowa? Pozwólmy zdradzić tę tajemnicę samemu Jonowi Favreau.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Merry Christmas!

Post udostępniony przez Jon Favreau (@jonfavreau)

Wszystko jasne? Jeśli nie, to spieszymy z wyjaśnieniami, że na powyższym zdjęciu znajduje się niejaki IG-88 – śmiercionośny droid i jeden z łowców nagród zatrudnionych przez Dartha Vadera do odnalezienia Sokoła Millennium w piątej części "Gwiezdnych wojen".

Na tej krótkiej scenie jego dotychczasowe filmowe występy się skończyły, ale dla fanów uniwersum bynajmniej nie jest to postać nieznana, bo pojawiał się choćby w komiksach czy niedawno w animowanym "Star Wars: Forces of Destiny". "The Mandalorian" z pewnością będzie dobrą okazją, by przedstawić go szerszej widowni.

Co się tyczy samego serialu, to informacje na temat jego fabuły wciąż są bardzo ogólne. Wiemy, że głównym bohaterem będzie przedstawiciel rasy kosmicznych wojowników, do której należeli Boba i Jango Fettowie, a zagra go Pedro Pascal. Akcja ma być osadzona pomiędzy "Powrotem Jedi" a "Przebudzeniem Mocy" gdzieś na obrzeżach galaktyki. Obecność IG-88 to z kolei potwierdzenie, że historia przynajmniej w pewnym stopniu będzie dotyczyć łowców nagród.

Ponadto znamy część obsady, w której oprócz Pascala są Nick Nolte, Giancarlo Esposito, Carl Weathers, Werner Herzog, Emily Swallow, Omid Abtahi i Gina Carano, ale szczegóły ich ról są owiane tajemnicą. Reżyserami poszczególnych odcinków będą Dave Filoni ("Star Wars Rebels"), Deborah Chow ("Jessica Jones"), Rick Famuyiwa ("Dope"), Bryce Dallas Howard ("Jurassic World") i Taika Waititi ("Thor: Ragnarok"), a muzykę skomponuje Ludwig Göransson ("Czarna Pantera").

Premiera "The Mandalorian" na platformie streamingowej Disney+ prawdopodobnie pod koniec 2019 roku.