W jaki sposób Alice Morgan wróci do "Luthera"? Pierwsze zdjęcie naszej ulubionej psychopatki z 5. serii

"Luther" (Fot. BBC)

"Luther" wraca w Nowy Rok, a tytułowemu bohaterowi znów będzie towarzyszyć Alice. Czy zobaczymy ją w teraźniejszości czy w retrospekcjach? Ten i inne spoilery zdradza sama Ruth Wilson.

1 stycznia 2019 roku zadebiutuje długo oczekiwany 5. sezon "Luthera". Zgodnie z oficjalnym opisem od BBC, Luther i jego nowa partnerka, Catherine Halliday (Wunmi Mosaku), będą rozwiązywać serię potwornych i pozornie nieprzemyślanych zabójstw. Gdy te stają się coraz bardziej zuchwałe, detektywi odkrywają skomplikowaną sieć tropów i ślepych uliczek, które wydają się ukrywać niewyobrażalne i niemożliwe do powstrzymania zepsucie.

Ale atrakcje nie skończą się na wyjątkowo mrocznej sprawie. Główny bohater będzie także musiał zmierzyć się duchami przeszłości, które nawiedzą go w osobie Alice Morgan (Ruth Wilson). Nasza ulubiona psychopatka pojawiła się już na moment w zwiastunie 5. sezonu "Luthera". A teraz w brytyjskich serwisach można znaleźć także zdjęcie i spoilery.

luther-ruth-wilson-alison-morgan

Jak być może pamiętacie, nietypowa partnerka Luthera zginęła w 4. sezonie, utopiona przez morderczą Megan (Laura Haddock). Serial zrobił wszystko, żebyśmy w tę śmierć uwierzyli, ale też faktem jest, że nigdy nie pokazano jej na ekranie. I właśnie dlatego nie było problemu z przywróceniem postaci do serialu. Z czego cieszy się sama Ruth Wilson, która mówi, że "świetnie być z powrotem".

- Tęskniłam za Alice tak jak wszyscy. To naprawdę świetna bohaterka do grania, a do tego mam do zagrania trochę scen akcji w tym sezonie. To serial wypchany akcją. Alice wraca z zamiarem dokonania zemsty. Jest zabawniejsza niż kiedykolwiek, jest bardziej zabójcza niż kiedykolwiek i ona i Luther robią naprawdę podłe rzeczy. Pozwolili mi zabić kilka osób i zagrać parę świetnych scen z Idrisem – powiedziała aktorka.

Na wypadek gdyby to nie było jasne: Alice żyje i pojawi się bardzo szybko w nowym sezonie.

- Dowiadujemy się, że Alice tak naprawdę nie jest martwa. Ale wszystko poszło nie tak, więc ona wraca, by prosić Luthera o pomoc – wyjaśniła Wilson.

Odtwórca głównej roli, Idris Elba, zapowiadał wcześniej, że "Luther" wróci w 5. sezonie do korzeni i że nie zabraknie "klasycznych momentów".

- Nie wynajdujemy koła na nowo. Jest dużo ekscytujących rzeczy w tych postaciach. Nie ma powodu, by próbować czegoś nieznanego. Są pewne niedokończone sprawy, ale jest też więcej Luthera. Więcej tej naprawdę skomplikowanej postaci, którą uwielbiam grać – zapewnił Elba.

"Luther" wraca 1 stycznia. Cztery nowe odcinki będą pojawiać się w HBO GO dzień po dniu.

REKLAMA