"Atlanta" naszym serialem roku 2018

"Atlanta" (Fot. FX)

To był nietypowy rok w serialach, a ta lista jest najlepszym dowodem. Aż połowę stanowią komedia, które w 2018 roku były bardziej kreatywne i zaskakujące niż większość produkcji dramatycznych.

Wczoraj przedstawiliśmy listę najlepszych seriali 2018 roku wg naszych czytelników, a dziś mamy redakcyjny ranking, który przynajmniej w paru miejscach zaskoczył nas samych. Dominują produkcje raczej niszowe, ale do tego pewnie już zdążyliście się przyzwyczaić.

Zaskoczeniem nie jest zdecydowana wygrana "Atlanty", której "Robbin' Season" prawie wszyscy umieściliśmy na 1. albo 2. miejscu. Zaskoczeniem nie jest też to, że finałowy sezon "The Americans" uplasował się tuż za nią. Dalej mamy dwie komedie – "The Good Place" i "Barry'ego" – a pierwszą piątkę zamyka amazonowe "Homecoming".

W dziesiątce znalazło się też miejsce dla "Obsesji Eve", "Ostrych przedmiotów", "GLOW", "Kronik Times Square" i "BoJacka Horsemana". Z kolei całą trzydziestkę zamyka jedyny polski serial w zestawieniu – "Ślepnąc od świateł".

Z listy wypadł całkiem "Legion", a także "Opowieść podręcznej" – oba w zeszłym roku obecne w pierwszej dziesiątce. Bardzo duży awans zaliczyło "The Americans", umocniły się też takie tytuły, jak "The Good Place", "GLOW", "BoJack Horseman" czy "Dear White People".

Oto 30 najlepszych seriali 2018 roku wg redakcji Serialowej.

30. "Ślepnąc od świateł"
29. "Terror"
28. "American Vandal"
27. "Casual"
26. "The Good Fight"
25. "The End of the F***ing World"
24. "Mała doboszka"
23. "Zabójstwo Versace: American Crime Story"
22. "Genialna przyjaciółka"
21. "One Day at a Time"
20. "Patrick Melrose"
19. "Kidding"
18. "Sorry for Your Loss"
17. "High Maintenance"
16. "Mozart in the Jungle"
15. "Better Call Saul"
14. "Dear White People"
13. "Nawiedzony dom na wzgórzu"
12. "Wspaniała pani Maisel"
11. "Pose"
10. "BoJack Horseman"
9. "Kroniki Times Square"
8. "GLOW"
7. "Ostre przedmioty"
6. "Obsesja Eve"
5. "Homecoming"
4. "Barry"
3. "The Good Place"
2. "The Americans"
1. "Atlanta"

REKLAMA