Najlepsze seriale 2018 roku wg naszych czytelników

"Ostre przedmioty" (Fot. HBO)

Jutro ogłosimy nasz redakcyjny serial roku 2018, a tymczasem mamy wyniki Waszego głosowania. Zwycięzca zaskoczeniem nie jest, ale zaskoczyliście nas w kilku innych przypadkach.

W tym roku Wasze głosowanie zaskoczyło nas tym, że było bardzo mało głosów – ponad dwa razy mniej niż przed rokiem. Nasza akcja #SerialRoku2018 na Twitterze również cieszyła się mniejszą popularnością niż w latach poprzednich, co zdaje się wspierać naszą teorię, że 2018 rok wypadał pod względem seriali słabiej niż poprzednie. Nie było seriali wybitnych, były tylko dobre i bardzo dobre. A więc i powodów, żeby walczyć do ostatniej chwili, mieliście mniej niż poprzednio.

Zwycięzcą okazały się "Ostre przedmioty", co nie jest dla nas zaskoczeniem. Pewnym zaskoczeniem jest to, że "The Americans" – w Polsce dość niszowe, bo niedostępne na żadnej platformie VoD – przegrało tylko kilkoma głosami. Na trzecim miejscu znalazło się "Ślepnąc od świateł" HBO – i jest to najwyżej notowany polski serial w historii naszych plebiscytów.

Dalej mamy "Nawiedzony dom na wzgórzu", "Better Call Saul", "BoJacka Horsemana" razem z "Obsesją Eve", "The Good Place", "Genialną przyjaciółkę" i "Dom z papieru". Tym ostatnim tytułem bardzo nas zaskoczyliście – chyba nie docenialiśmy siły przebicia netfliksowych produkcji.

W porównaniu z listą sprzed roku nastąpiło dużo zmian. Nie ma zeszłorocznego zwycięzcy, "Dark", który nie wrócił w 2018 z nowymi odcinkami. Nie ma też oczywiście "Gry o tron", która również w tym roku była nieobecna.

Nie ma "Opowieści podręcznej" – pierwszy sezon walczył rok temu o zwycięstwo, drugi zignorowaliście całkiem. Podobny los spotkał "Legion, "Narcos" czy "Trzynaście powodów". Poza pierwszą dziesiątkę wypadły "Kroniki Times Square", ale utrzymały się na liście. Duży awans zaliczyła za to amazonowa "Wspaniała pani Maisel", z roku na rok coraz bardziej emocjonujący "Better Call Saul", a także świetny w tym sezonie "BoJack Horseman". Ósme miejsce, co ciekawe, obroniło "The Good Place".

Ponad połowa listy to tegoroczne nowości. Jest też kilka powrotów po roku nieobecności do zestawienia – najbardziej spektakularny zaliczyło "The Americans", którego rok temu w ogóle w rankingu nie było, a teraz było bliskie jego wygrania.

Oto 25 najlepszych seriali 2018 roku wg czytelników Serialowej.

24-25. "Maniac"
"Kidding"
19-23. "Bodyguard"
"Odpowiednik"
"Castle Rock"
"Atlanta"
"Kroniki Times Square"
14-18. "Terror"
"Homeland"
"Ucieczka z Dannemory"
"Kruk. Szepty słychać po zmroku"
"Zabójstwo Versace: American Crime Story"
12-13. "Homecoming"
"Patrick Melrose"
11. "Wspaniała pani Maisel"
9-10. "Dom z papieru"
"Genialna przyjaciółka"
8. "The Good Place"
6-7. "Obsesja Eve"
"BoJack Horseman"
5. "Better Call Saul"
4. "Nawiedzony dom na wzgórzu"
3. "Ślepnąc od świateł"
2. "The Americans"
1. "Ostre przedmioty"

REKLAMA