16 nowych seriali, które zobaczymy w styczniu

"Sex Education" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

"Moscow Noir" – 13 stycznia na Canal+

"Moscow Noir" (Fot. Canal+)

"Moscow Noir" (Fot. Canal+)

Międzynarodowa produkcja, którą współtworzył Canal+, opowie historię opartą na książkowej trylogii "Mroczna Moskwa" Paula Leandera-Engströma. Szwedzki ekonomista, opierając się na własnych doświadczeniach, opisał w nich realia funkcjonowania brutalnego świata rosyjskich finansów z lat 90., gdzie w walce o wielkie pieniądze spotykali się najbardziej bezwzględni gracze.

W serialu przeniesiemy się do Moskwy, gdzie kształtujący się pod koniec XX wieku wolny rynek stwarzał doskonałe warunki do przekrętów na wielką skalę i szybkiego dorabiania się ogromnych fortun na nielegalnych interesach. W tych okolicznościach poznamy szwedzkiego bankiera inwestycyjnego – Toma Blixena (Adam Pålsson, "Most nad Sundem") – który, chcąc poprawić swoje notowania w firmie, miesza się w podejrzane interesy. A to oznacza konszachty z milionerami, politykami, oligarchami i prywatnymi armiami.

Wkrótce Tom zorientuje się, że wrogowie otaczają go ze wszystkich stron, a żeby przetrwać, będzie musiał nauczyć się szybkiego dostosowywania do błyskawicznie zmieniających się warunków. Zwłaszcza gdy zagrożenie będą stanowić nie tylko konkurenci, ale i prawda o błędach z przeszłości, a przestępczy półświatek zacznie konsekwentnie wprowadzać w życie żelazną zasadę kapitalizmu: zabijaj albo giń.

Zdjęcia do "Moscow Noir" powstawały na Litwie, w Szwecji, Rosji i Finlandii, a bohaterowie rozmawiają ze sobą po angielsku, szwedzku i rosyjsku. Za kamerą stanął Mikael Håfström ("Bloodline"), w jednej z głównych ról zobaczymy Karolinę Gruszkę ("Maria Skłodowska-Curie"), a ponadto w obsadzie są m.in. Linda Zilliacus, Georg Nikoloff, Christopher Wagelin i Brian McCardie.

Premiera "Moscow Noir" na antenie Canal+ 13 stycznia, a wcześniej odcinki będą dostępne w serwisie player+. Pierwsze dwa pojawią się tam 9 stycznia, kolejne w każdą środę przed niedzielną emisją w telewizji. Cały sezon ma liczyć osiem odcinków.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
REKLAMA