Finałowy sezon "Homeland" zadebiutuje tego lata! Gdzie tym razem zostanie wysłana Carrie Mathison?

"Homeland" (Fot. Showtime)

0

W tegoroczne wakacje Showtime wyemituje 8. i zarazem ostatni sezon "Homeland". Mamy już pierwsze szczegóły dotyczące nowych odcinków.

Chociaż ostatnie dwa sezony "Homeland" rozgrywały się w USA, to emitowany od 2011 roku serial zdążył już odwiedzić m.in. Irak, Liban, Wenezuelę, Pakistan czy Niemcy. Nie dziwi więc, że finałowy sezon hitu Showtime raz jeszcze wyśle agentkę CIA Carrie Mathison za ocean i to w sam środek działań wojennych.

Jak donosi, na razie nieoficjalnie, TVLine, składający się z 12 odcinków 8. sezon ma rozgrywać się w Afganistanie. Showrunner serialu Alex Gansa początkowo mówił, że Carrie pojedzie w finałowej serii do Izraela, ale najwyraźniej on i jego ekipa zmienili zdanie.

"Homeland" gościło w Afganistanie już wcześniej, kiedy na początku 4. sezonu Carrie pełniła rolę szefowej placówki CIA w Kabulu. Wtedy zdjęcia powstawały w RPA. W nowych odcinkach Afganistan zostanie zagrany przez Maroko, gdzie w lutym mają zacząć się zdjęcia do 8. serii.

Więcej szczegółów dotyczących fabuły pozostaje na razie tajemnicą. Wiadomo jedynie, że możemy oczekiwać dużego przeskoku czasowego między końcem 7. sezonu a premierą nowej odsłony i "świeżego startu" dla Carrie.

Jak podkreślał szef stacji Showtime, "Homeland" nie zostało po prostu skasowane po ośmiu sezonach. Decyzja o zakończeniu serialu została podjęta wspólnie przez twórców oraz grającą główną rolę Claire Danes. Zwieńczenie historii agentki Mathison zobaczymy tego lata.

6 sezonów "Homeland" dostępne jest w serwisie Netflix.