10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Black Mirror: Bandersnatch" (Fot. Netflix)

Netflix pozwany za "Black Mirror: Bandersnatch". Amazon uruchamia darmowy serwis wideo w ramach IMDb. "Moscow Noir" dziś wieczorem w Canal+. A oprócz tego "Carmen Sandiego", "I Am the Night" i nie tylko.

1. Netflix pozwany za "Black Mirror: Bandersnatch". 25 mln dolarów domaga się Chooseco, LLC, wydawca książek z serii "Choose Your Own Adventure", który twierdzi, że serial narusza jego znaki towarowe. Książki, w których czytelnik może decydować, jak potoczą się losy bohaterów, są bardzo popularne, bo sprzedały się do tej pory w 265 mln egzemplarzy. Wydawca twierdzi, że Netflix starał się o licencję na użycie tej nazwy, ale nigdy jej nie dostał, więc użył jej bezprawnie. Określenie "choose your own adventure" pojawia się w "Bandersnatch" na początku, kiedy Stefan mówi ojcu, jakiego typu książkę czyta.

2. Amazon uruchamia darmowy serwis wideo w ramach IMDb. Serwis nazywa się Freedive i niestety na razie jest dostępny tylko w USA. Można w nim obejrzeć starsze filmy i seriale – za darmo, bo przedsięwzięcie jest finansowane z reklam.

3. Hulu zaliczyło duży wzrost. Hulu ma w tym momencie 25 mln klientów. W 2018 roku platforma zaliczyła wzrost o 48%.

4. "Moscow Noir" dziś wieczorem w Canal+. 13 stycznia o godz. 21:00 na Canal+ startuje międzynarodowa produkcja "Moscow Noir" – serial, który zabierze was do Rosji z końcówki poprzedniego wieku, by zaprezentować wciągającą niczym skandynawski kryminał historię o podejrzanych interesach, milionerach, politykach i oligarchach. W głównej roli szwedzki aktor Adam Pålsson ("Most nad Sundem"), a u jego boku m.in. Karolina Gruszka. Więcej o "Moscow Noir" piszemy tutaj.

5. Czołówka nowej wersji "Carmen Sandiego". Serial z Giną Rodriguez w tytułowej roli pojawi się na Netfliksie 18 stycznia, a czołówkę już można zobaczyć.

6. Stand-up Kena Jeonga będzie na Netfliksie. Premiera "Ken Jeong: You Complete Me, Ho" zaplanowana jest na 14 lutego.

7. NBC zamawia muzyczny komediodramat i thriller. Sześć lat po tym jak zakończył się "Smash", telewizja NBC zamówiła pilot serialu muzycznego "Zoey's Extraordinary Playlist", którego twórcą i scenarzystą jest Austin Winsberg ("Plotkara"), a producentem wykonawczym Paul Feig ("Druhny"). Serial opowiadać będzie historię błyskotliwej, ale mającej problemy z kontaktami społecznymi dwudziestokilkuletniej dziewczyny, która zaczyna słyszeć myśli innych ludzi w formie musicalowych numerów, rozgrywających się wokół niej. Dzięki temu zaczyna lepiej rozumieć ludzi i może im nawet czasem pomóc.

Oprócz tego zamówienie dostał pilot "Emergence", thrillera od twórczyń "Kevin (Probably) Saves the World", Michele Fazekas i Tary Butters. Serial opowie o pani szeryf, która przygarnia dziecko znalezione na miejscu tajemniczego wypadku. Dzieciak nie pamięta wypadku, ale odgrywa ważną rolę w śledztwie, które prowadzi do odkrycia większego spisku. Odcinek wyreżyseruje Paul McGuigan ("Sherlock").

8. "Komisarz Maigret" i "Top of the Lake" w BBC First. 2. sezon "Top of the Lake" startuje 22 stycznia o godz. 22:30. Z kolei 2. sezon "Komisarza Maigreta" z Rowanem Atkinsonem zadebiutuje 14 stycznia o godz. 22:30.

9. Andy Samberg czyta odrzucone żarty ze Złotych Globów. Możecie posłuchać ich poniżej albo przeczytać niektóre tutaj.

10. Jeszcze jeden zwiastun "I Am the Night". Serial z Chrisem Pine'em będzie mieć premierę 28 stycznia w USA.

REKLAMA