Czy pojawi się prawdziwy trailer 8. sezonu "Gry o tron"? Twórcy serialu mówią, że nie są fanami zwiastunów

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

Showrunnerzy "Gry o tron" są jak David Lynch – uważają, że zwiastuny nie są nam potrzebne. Co w takim razie ze zwiastunem 8. sezonu hitu HBO?

Spokojnie, prawdziwy zwiastun 8. sezonu "Gry o tron prędzej czy później się pojawi. Niemniej jednak showrunnerzy serialu, David Benioff i Dan Weiss, zapytani o niego przez "Entertainment Weekly", przyznali, że nie mieliby nic przeciwko temu, żeby na świecie nie było w ogóle żadnych zwiastunów.

– [David Lynch] mówił, że chciałby, żeby nie było zwiastunów. I to prawda, mógłbyś po prostu iść na film i zobaczyć go kompletnie na świeżo – oznajmił Benioff.

A jego kolega, Dan Weiss, dodał:

– Chciałbym, żeby nie było zwiastunów. Tylko żeby ktoś powiedział: "Zaufaj mi, idź to zobacz".

Tak wygląda świat marzeń twórców "Gry o tron", a w prawdziwym świecie zwiastun 8. sezonu będzie, tylko nie wiadomo jeszcze kiedy. Sami showrunnerzy zresztą przyznali, że zwiastuny są pomocne, kiedy nie ma nikogo, kto by wyszeptał na ucho, co musimy obejrzeć. Oni sami na przykład jakiś czas temu zobaczyli zwiastun "Westworld" i to właśnie dzięki niemu uznali, że powinni obejrzeć też serial.

A czemu tak długo czekamy na zwiastun w przypadku tego sezonu "Gry o tron"? Zdjęcia zakończyły się w sierpniu, więc materiał jest gotowy. Być może opóźnienie to kwestia dłuższej postprodukcji, a być może HBO po prostu nie musi się spieszyć.

Jak zauważa EW, ludzie świetnie znają "Grę o tron", więc nie trzeba wypuszczać zwiastunów z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, żeby zapoznawać widzów z produkcją. A biorąc pod uwagę niechęć showrunnerów do zdradzania zbyt dużej liczby informacji przez premierą, jest bardzo możliwe, że pełny zwiastun zobaczymy dopiero w kwietniu, niedługo przez premierą. Zaś wcześniej będą nam musiały wystarczyć enigmatyczne teasery, jak ten z kryptami Winterfell.

W składającym się z sześciu odcinków, z których każdy ma przypominać film kinowy, finałowym sezonie "Gry o tron" zobaczymy największą bitwę w historii telewizji. A HBO ma do rozegrania własną bitwę – o rekordową oglądalność. Ukrywanie spoilerów to w tym przypadku bardzo dobra taktyka, bo spekulacje tylko wzmagają szum wokół serialu.

8. sezon "Gry o tron" wystartuje 15 kwietnia na HBO i HBO GO.